[ 22.10.2016 | Dodane przez : Rolly ]   Komentuj poniżej  
Myst to jedna z moich pierwszych przygodówek i zarazem jedna z ulubionych gier na Saturna. Ucieszyłem się niesamowicie kiedy zobaczyłem, że do nowej wersji 1.9.0 i ScuumVM dodano wsparcie dla tego niesamowicie klimatycznego tytułu (czyżby prezent na zbliżające się moje urodziny ^^)! W wersji dla systemu Windows stara jak i nowa wersja "Masterpiece Edition" (w polskiej wersji językowej) działa bez zarzutów! Ale dla nas, oczywiście najważniejszy jest port emulatora na konsolę SEGA Dreamcast. Niestety rodzima wersja używa innej wersji kodeka QT (próbowałem z nią walczyć) i aktualnie DC jej nie odpala. Natomiast starsza wersja anglojęzyczna działa na naszej konsoli stacjonowanej bez zarzutów (lekko przycinające filmy).
Pliki pobierzecie ze strony autorów na https://www.scummvm.org.
Gotowa wersja Selfboot (+ bonus filmowy) już za chwile czekać będzie na Was na naszym forum.

MYST ScummVM SEGA Dreamcast 

Japoński odział mobilny (Android i iOS) Segi wystartował z promocją nowego rpg z domieszką strategii/rozbudowy miasta. Soul Reverse Zero zapowiada się bardzo apetycznie a samą grę promują bardzo fajny trailer z równie doskonałym motywem muzycznym. Więcej informacji na http://zero.soulreverse.jp/

Soul Reverse Zero iOS & Android

Miło mi również poinformować Was, że oficjalne dołączyliśmy do rodziny portali zrzeszonych w SEGA Network. Od zeszłego tygodnia naszymi partnerami się takie strony jak The Dreamcast Junkyard, SEGA Memories, SEGAShiro!, SEGADriven, SEGA Legacy, SEGABits, SEGA Retro, Dreamcast Hub, Dreamcast Sweden, SEGAMag, The Saturn Junkyard!

PS. Kolejne nowe teksty & korekty za tydzień!
PS2. Jeśli chcecie pomóc w poprawkach archiwalnych materiałów - dajcie mi znać w komentarzach bądź na forum.

Co gramy w SEGA-SKY.TV? :
   Soul Reverse Zero [iOS&Android]