Crazy Taxi 2  -  Poradnik  |  Autor - Kamillo

 

Developer & Producent : SEGA & Hitmaker
Platforma : SEGA Dreamcast
Ilość bloków dla VMU : 20
Gra Obsługuje :
Pad, VMU, Vibration Pack, Modem
Liczba graczy : 1 Liczba GD-Rom : 1

Wstępniak

Crazy Taxi 2 na pozór wydaje się być grą łatwą, wręcz banalną. Naszczęcie jest to tylko wrażenie, ponieważ każdy kto grał w te pozycje wie, że wykręcić skilla na rangę 'A' czy zaliczenie całego Crazy Pyramid jest nie lada wyzwaniem. Spróbuję więc rozłożyć na cześci pierwsze tę świetną pozycje z zagrody niebieskich, którą niewątpliwie jest druga część zwariowanego złotówy.

Punkty i licencje

No License — $0.00 

· Class E License — $0.01 do $999.99 
· Class D License — $1000.00 do $1999.99 
· Class C License — $2000.00 do $2999.99 
· Class B License — $3000.00 do $3999.99 
· Class A License — $4000.00 do $4999.99 
· Class S License — $5,000.00 do $9,999.99 
· Awesome — $10,000 do $19,999.99 
· Crazy — $20,000 i więcej

Kierowcy

W drugiej odsłonie serii, podobnie jak w jedynce mamy do czynienia z czterema driverami, tak więc...
Slash - odpowiednik Axela z pierwszej części. Charakteryzuje się średnim przyspieszeniem oraz prędkością, jednak świetnie się 'go' prowadzi. Polecam na początek, kiedy jeszcze nie wiecie co i jak.
Ice - Man - dwójkowy B.D Joe - jego fura wolno się zbiera, za to prędkość maksymalną osiąga najwyższą, ze wszystkich czterech kierowców. Ma duży promień skrętu, co z wymienionymi wcześniej osiągami rzuca go bez wątpienia na długie dystanse, krócej mówiąc - polecam do jazdy po Around Apple.
Cinnamon - jedyna cycata w grze. Jej wóz charakteryzuje się bardzo dobrym przyspieszeniem, wysoką prędkością maksymalną oraz zwrotnością. Polecam używać przy Small Apple - w sam raz na wąskie, kręte uliczki.
Hot-D - taksówkarz ze starym, ale bardzo zwrotnym samochodem, którego przyspieszenie imponuje, zaś prędkość maksymalna znacznie mniej. Chyba najbardziej przydatna postać w Crazy Pyramid.
* UWAGA! Po ukończeniu Crazy Pyramid w nagrodę otrzymujemy kierowców z pierwszej części!

Klienci

Każdy pasażer w Crazy Taxi 2 pragnie dojechać w inne, mniej lub bardziej oddalene miejsce. Jednak nie zabieramy "na pakę" nikogo w ciemno, ponieważ o długości trasy decyduje kolor okręgu, który otacza danega pasażera/pasażerów.
Czerwone - Najkrótsza droga i najmniejsza kasa. Jesteś jednak spokojny o to, że zdążysz i zostanie Ci sporo czasu na zabranie konejnego klienta.
Pomarańczowe - Trochę dłuższa droga i oczywiście większa kasa.
Żółte - Jeszcze dłuższa trasa, jeszcze większa kasa.
Jasnozielone - Długa trasa, duża kasa.
Zielone - Najdłuższa droga do przebycia a co za tym idzie najwięcej pieniędzy do zarobienia.
Ciemnoniebieskie - dwóch klientów.
Niebieskie - trzech klientów.
Jasnoniebieskie - czterech klientów.

Miasta

W Crazy Taxi 2 poruszamy się (jak do delikatnie powiedziane... :)) po dwóch miastach - Around Apple i Small Apple. To pierwsze jest zdecydowanie większe od drugiego. Składa się z trzech części połączonych ze sobą autostradami, do których bez wachania polecam Ice Mana, zważając na jego wysoką prędkość maksymalną. Drugie miasto - Small Aplle - przypomina coś w rodzaju centrum. Mamy tutaj nawał ulic, uliczek i skrutów a nawet... metro!Do jazdy po tej miejscówce nadaje się właściwie każdy prócz Ice Mana, jednak od siebie polecam Cinnamon. Aha - na samym środku znajduje się wielki park, pamiętajcie, że jadąć środkiem znacznie skracacie sobie drogę... :)

Orientację w terenie niewątpliwie ułatwią wam mapy, które przygotował Rolly. Oto one.

Crazy Taxi 2 Map Crazy Taxi 2 Map

Crazy Pyramid

Crazy Pyramid to odpowiednik Crazy Box z cześci pierwszej. Mamy tutaj do wykonania szesnaście zadań, dzięki którym będziemy mogli odkryć takie smaczki jak rower, wózek dzięcięcy a nawet kierowców z części pierwszej!

5-1 Crazy Jump 2 - najłatwiejsze zadanie. Rozpędzamy się na torze nie skręcając, dla szybszego rozpędu można użyc Crazy Dash'a. Pod koniec skoczni wyskakujemy i spokojnie czekamy na upadek. Do tego zadania nadaje się każdy, jednak najwyższe wyniki wykręca Hot-D.
Przydatne triki : Crazy Hop, Crazy Dash
Poziom Trudności : 1/10
5-2 Crazy Golf : Zadanie polega na wybiciu wielkiej piłeczki golfowej przynajmniej do punktu zaliczeniowego. Rozpędzamy się, najlepiej używając Crazy Dasha i oczywiście nie skręcając wyskakujemy tak, aby uderzyć piłkę delikatnie pod środkiem.
Przydatne triki : Crazy Hop, Crazy Dash
Poziom trudności : 2/10
5-3 Crazy Hurdle - Przeskakujemy przez płotki tak, aby nie zahaczyć i zmieścić się w czasie. Banał. Polecam wystartować z Crazy Dashem, przed płotkami używać Crazy Hopa. Nie skręcać. Proponuję wybrać Ice Mana zważając na jego wysoką prędkość maksymalną.
Przydatne Triki : Crazy Hop, Cracy Dash
Poziom trudności : 2/10
5-4 Crazy 3-Jump - Trójskok autem. Startujemy, najlepiej z Crazy Dashem, przed zieloną linią używamy Crazy Hopa. Po wylądowaniu w lewym dolnym rogu będzie upływał czas, jeżeli dojdzie do zera - przegrywacie. Dojedźcie na glebie jak najbliżej zera, wyskoczcie. Podobnie z ostatnim skokiem, nie przekroczcie niebieskiej linii. Aby zaliczyć zadanie potrzebne jest 220m. 
Przydatne Triki : Crazy Hop, Crazy Dash
Poziom trudności : 4/10
5-5 Crazy Balloons 2 - kolejne banalne zadanie. Wystarczy poprzebijać swoim autem wszystkie balony. Te na ziemi po prostu najechać, zaś do tych w powietrzu wyskoczyć. Gramy na arenie, podczas nawracania, do wykręcenia jak najwyższego wyniku polecam użyć Crazy Drifta.
Przydatne Triki : Crazy Hop, Crazy Drift
Poziom trudności : 3/10
4-1 Crazy Ramps - Zadanie polega na przeskakiwaniu przez mury po poustawianych coraz węższych rampach. Pamiętaj, aby pod koniec każdej rampy użyć Crazy Hopa, ponieważ przy za małej prędkości auto może spaść przed murem. Oczywiście aby zrobić to jak najszybciej używamy Crazy Dasha.
Przydatne Triki : Crazy Hop, Crazy Dash
Poziom trudności : 3/10
4-2 Crazy Road - pierwsza plansza, z którą można mieć małe problemy. Musimy przejechać po krętej i wąskiej autostradzie, na której panuje spory ruch i która umieszczona jest ponad poziomem chmur, a na dodatek nie posiada żadnych barierek ! Jechać ostrożnie się nie da, ponieważ goni nas czas.
Przydatne Triki : brak
Poziom Trudności : 5/10
4-3 Crazy Turn 2 - Podczas wykonywania tego zadania przewozimy ciężarną babkę do pewnego miejsca. Aby się tam dostać musimy wskakiwać na kolejne poziomy, które na dodatek poustawiane są tak, że podczas wskoku na każdy musimy zakręcić o 90 stopni, a czas goni. Zadanie można wykonać używając Crazy Drift Hopa, jednak ja polecam po wskoku na każdy poziom zakręcić Crazy Driftem. Hot-D jest tutaj zdecydowania najlepszym wyborem.
Przydatne Triki : Crazy Hop, Crazy Drift, Crazy Drift Hop, Crazy Dash
Poziom trudności : 6/10
4-4 Crazy Jam 2 - Naszym zadaniem jest rozwiezienie czterech typków. Każdy chce dostać się na jedno z końców dwóch wiaduktów. Ruszamy używając Crazy Dasha, uważając na jadące auta. Wskakujemy na wiadukt i pędzimy na jeden z jego końców. Podczas wysadzania pasażera najlepiej używać Crazy Driftu, aby od razu móc ruszyć przed siebie, ponieważ czasu bardzo mało. Znów ruszamy z Dashem i pędzimy przed siebie na drugi koniec. Robimy to samo co poprzednio i wracamy. Na środku wiaduktu zeskakujemy na autostradę tak jak pokazuje strzałkałka i pędzimy do kolejnego. Tam robimy to co w przypadku pierwszego wiaduktu aż do wysadzenia ostatniego klienta.
Przydatne Triki : Crazy Hop, Crazy Dash, Crazy Drift
Poziom Trudności : 7/10
3-1 Crazy Rush 2 - Na początku napiszę, że tego zadania nie można wykonać bez umiejętności Crazy Dash'a. Otóż znajdujemy się na dachu środkowego budynku, a wokoło są inne. Do czterech z nich chce dostać się czterech pasażerów. Ruszamy koniecznie z Crazy Dashem, ponieważ inaczej nie uda nam się przeskoczyć budynku. Kiedy dojedziemy do danego miejsca, dobrze jest użyć Crazy Driftu aby od razu dobrze się ustawić. Oczywiście trzeba uważać, aby nie spaść. Mamy bardzo mało czasu, więc należy wykonywać wszystko sprawnie i bezbłędnie. Budynki ustawione są tak, że kolejnośc rozwożenia nie ma znaczenia. Jednak na samym początku zdecydowanie najlepiej udać się do wyznaczonego miejsca przed Tobą.
Przydatne Triki : Crazy Hop, Crazy Dash, Crazy Drift
Poziom Trudności : 7/10
3-2 Crazy Drop - Do tej planszy natomiast niezbędny jest Crazy Drift. Spokojnie ruszamy i spadamy na niższy poziom. Tam wykonujemy Crazy Drifta i znów na kolejny i tak po kolei aż dojedziemy do końca. Polecam zwalniać przed końcem każdego poziomu, ponieważ przy zbyt dużej prędkości wypadniemy co kończy się porażką.
Przydatne Triki : Crazy Drift
Poziom Trudności : 6/10
3-3 Crazy Stairs - Jadąc musimy wskakiwać na kolejne poziomy raz po lewej, raz po prawej stronie aż dotrzemy do celu. Zadanie wbrew pozorom wcale nie jest takie łatwe, ponieważ poziomy są na tyle długie, że już na drugim osiągamy prędkosć maksymalną i na tyle wąskie, że łatwo z nich wypasć szczególnie przy skoku. Najlepiej jest ruszyć Crazy Dashem, aby szybciej zaliczyć zadanie.
Przydatne Triki : Crazy Hop, Crazy Dash
Poziom Trudności 6/10
GRATULACJE! Właśnie zdobyłeś rower.
2-1 Crazy ZigZag 2 - Do tego zadania polecam wybrać Hot-D wyposażonego w zdobyty właśnie rower. Niezbędna jest umiejętność wykorzystywania Crazy Drift Hopa. Rozpędzamy się, przed wskokiem na wyższy poziom używamy Crazy Drift Hopa uważając, aby nie wypasć poza plansze. Powtarzamy to aż do dojechania do celu.
Przydatne Triki : Crazy Drift Hop
Poziom Trudności : 8/10
2-2 Crazy Arches - musisz przeskakiwać po wielkich betonowych półkolach aby dostać się do celu. Są one coraz węższe i bardzo łatwo z nich wypaść.
Przydatne Triki : Crazy Hop
Poziom Trudności : 8/10
GRATULACJE! Właśnie zdobyłeś wózek dziecięzy.
1-1 Crazy Tour - Zdecydowanie najtrudniejsze zadanie. Musimy rozwieźć 29 klientów po Around Apple w 6 minut. Całe szczęście nie musimy brać każdego z osobna, ponieważ po dowiezieniu każdego magik siędzący obok wyczarowuje nowego. Plansza jest hardkorowo trudna, polecam używać wszystkich trików, od Crazy Dasha przy starcie do Crazy Drift Hopa przy skrótach nad budynkami. Znajomość Around Apple okazuje się bardzo przydatna. Do wykonania tego zadania sam wybierz sobie wygodnego kierowce. Wcześniej pisałem, że do AP najlepiej nadaje się Ice Man, jednak tutaj potrzebna jest nie tylko szybkość, ale i ogromna zwrotność.
Przydatne triki : wszystkie :)
Poziom Trudności : 10/10

GRATULACJE! Otrzymujesz dostęp do ukrytego zadania S-S.
S-S Crazy Special - Podobnie jak poprzednio rozwozimy klientów. Tym razem jest ich 33 a jeździmy po Small Apple. Zadanie także jest trudne, lecz nie tak jak w przypadku poprzedniego. Polecam używać Cinnamon.
Przydatne Triki : wszystkie
Poziom Trudności : 9/10
GRATULACJE! Właśnie odkryłeś kierowców z pierwszej części!

Triki

Crazy Hop - Y
Crazy Dash - B+R
Crazy Drift - A, następnie B+kierunek skrętu.
Crazy Drift Hop - Podczas wykonywania Craza Dasha wykonaj Crazy Hopa.
Limit Cut - Najpierw Crazy Dash, następnie szybko A po czym kolejny Dash.
Crazy Back Dash - Najpierw użyj Crazy Dasha, następnie szybko wciśnij A+R.
Crazy Back Drift - Wykonaj Crazy Dasha, zaraz po tym wciśnij B wraz z kierunkiem w który chcesz jechać tyłem.
Crazy 180 - Zaczynaj z Crazy Back Dashem, następnie szybko wciśnij B, później A i trzymaj kierunek. Kiety auto skończy obrót zrób Crazy Dasha aby przyspieszyć.
Crazy Stop - A+L.

Sekrety

Jeżeli chcesz, aby strzałka pokazywała Ci jak najkrótszą drogę do celu podepnij pada do trzeciego portu i podczas gry przytrzymaj L. Kiedy strzałka zmieni kolor na niebieski możesz być pewien, że tips działa.
Jeśli natomiast chciałbyś, aby pole gdzie chce dojechać pasażer nie było zaznaczane zielonym kolorem wystarczy podczas wyboru postaci przytrzymać Y i wcisnać A. Jeżeli wszystko wykonałeś dobrze, na dole powinien pojawić się napis "no destination mark".
Gra bez strzałki - podczas wyboru postaci przytrzymaj Start i wciśnij A. Jeżeli kod wszedł w życie na dole pojawi się napis "no arrows".
Expert Mode - tips ten włącza dwa wyżej wymienione kody. Czyli - nie widać strzałki i miejsca, gdzie chce dojechać klient. Tylko dla hardkorowców. Podczas wyboru postaci przytrzymaj Start + Y i wciśnij A. Jeżeli kod został wpisany poprawnie na dole pojawi się napis "expert".
Inne widoki - podepnij kontroler do trzeciego portu i podczas gry, trzymając Start wciskaj A,Y,X oraz kilka razy B zmieniając widoki (normalnie widoczne w opcji replay).

To już chyba cała wiedza na temat Crazy Taxi 2, którą moge wam przekazać i która może okazać się pomocna. Szerokiej drogi :)