Floigan Bros. -  Poradnik  | Autor - Radek

  

 

Developer & Producent : SEGA / Visual Concpets
Platforma : SEGA Dreamcast
Ilość bloków dla VMU : 24
bloków Replay
Gra Obsługuje : Pad, VMU, Vibration Pack,VGA
Liczba graczy : 1 Liczba GD-Rom : 1

Witam w opisie do braci Floiganów. Tytuł nie jest zbytnio skomplikowany, jednak są momenty gdzie można się zaciąć lub ewentualnie nie skumać bazy : ) Ok. zaczynamy!

Tutorial


Grę warto rozpocząć od tego trybu. Nauczymy się podstawowych komend, sterowania i wbijemy się w nietuzinkowy klimat gry. Zadaniem w tutorialu jest pomoc bratu upiec ciastka czekoladowe. Na początku przynieśmy mu cukier, który stoi niedaleko nas, potem trzeba otworzyć lodówkę, a jako iż Hoigle ( ten mniejszy z braci ) nie grzeszy wzrostem więc wskażmy bratu cukier, który weźmie. Potem przychodzi kolej na czekoladę która stoi na półce, poczekajmy aż Moigle stanie na żółtym polu poczym zacznijmy biegać wokół niego. Bratu zakręci się w głowie i padnie na podłogę, teraz tylko musimy wskoczyć na jego brzuch i wybić się na półkę. Kiedy Moigle upiecze ciasto, niechcący zbije miskę, przytulmy go, żeby nie fochał się. Teraz przyjdzie pora na kuchenną rękawicę, ta znajduje się w drugim pokoju na górze szafy, wejdziemy tam po drabince. Poobijaj trochę brata, aż straci cierpliwość i uciekaj na czerwone pole. Moigle wysunie ci z bejsbola i wlecisz na półkę nad kominkiem, zbierz leżące tam jabłko i daj bratu, co by się uspokoił. Zagraj z nim w High Five, po czym przekup go żeby udostępnił ci niebieską wajchę. Przesuń ją dwa razy. Teraz będziesz musiał złapać się za tył pociągu, którym jeździ Moigle. Ok. to by było na tyle jeśli chodzi o wstęp, przejdźmy teraz do dania głównego.

„Moigle’s Secret Project”

Twoim zadanie jest znalezienie 7 porozrzucanych części na całym wysypisku.

- Parcel

Trzeba sprawdzić pocztę, więc wejdźmy po drabince i przesuńmy wajchę, otworzą się przejście do skrzynki pocztowej. Ok. pierwsza część za nami.

- Engine
Przytul brata, poczym otworzy się skrzynka z kolorowym polem. Po stanięciu na nim braciszek weźmie cię na barana. Teraz musisz przestawić dźwignię, która znajduje się nieopodal bramki, szybko przebiegnij przez nią. Pobaw się z psem Moigla, którego będziesz musiał złapać trzy razy za ogon w określonym czasie. W nagrodę Spitz wykopie kolejna część tajnego projektu brata – silnik

- Chimney vent
Obraź trochę Moigla i stań na właściwym polu. Braciszek wypłacze się do rzeki, która zwiększy swą objętość i będziemy mogli przejść po mostku na drugą stronę. Zacznij bić brata i stań na czerwonym polu. Brat łupnie z bejsbola i wlecisz na bilbord. Zabierz znajdujący się tam klucz, którym otworzysz bramkę. Czas na kolejne zadanie, trzeba pomóc bratu w sadzeniu kwiatków. Twoim zadaniem będzie odganianie ptaków chcących zjeść nasionka. Uściśnij brata, a uaktywni się pole. Dosiądź Moigla, przestaw dźwignię i przebiegnij przez nowo otwartą bramkę. Teraz trzeba naprawić pompę, Moigle poprosi cię o pomoc. Twoim zadaniem będzie przestawianie odpowiednich dźwigni według intencji brata. Wykonanie zadanie równa się z otrzymaniem kolejnej części – kominka


- Fan
Uaktywni się wstawka i zapoznasz się z Baronem – główny czarny charakter. Wyśle na misję swojego agenta, czyli miłą kotkę. Ustawmy brata w odpowiednim miejscu i wskoczmy na dach po kotkę. Udaj się z bratem w pobliże jabłoni i wykonaj skok nad parkanem, poczym wejdź do rury. Twoim zadanie jest przestawienie wajch tak, żeby dostać się do klucza – Skeleton key. Wyjdź na zewnątrz uważając na pająka i otwórz bramkę wspomnianym kluczem. Baron ześle kolejnego kocura do odstrzału. Udaj się wraz z bratem w pobliże jabłoni. Trzeba skasować kocura odbierając mu wszystkie 9 żyć, jednak należy uważać, aby Moigle nie zarobił bombą trzy razy. Po całym zdarzeniu otrzymamy wiatrak.

- Bucket
Kolejny kocur do odstrzału, na dodatek uwięził pupilka Moigla. Twoim zadaniem jest ochrona braciszka przed nadlatującymi pociskami. Do tego zadania użyj rakiety do tenisa leżącej nieopodal. W nagrodę otrzymamy wiadro.

- Trash can
Następny futrzak do skasowania. Wejdź nowo otwartym przejściem do stawu i stań wraz z bratem na drewnianej kładce, a spadniecie w dół. Obraź brata i stań w odpowiednim miejscu, a Moigle wypłacze się do stawu. Następnie nasadź mu garści i stań w wiadomym miejscu. Po ciosie z bejsbola znajdziesz się na łódce, która przypłyń pod brzeg. Nieopodal znajdziesz kołpaki, a koło nich maskę, załóż ją i wystrasz brata, uaktywni się kolejne pole na które trzeba oczywiście ustać, a droga powrotna na złomowisko stanie otworem. Czas na kocura, potyczka z nim przypomina tą z wcześniejszym kotem, całość przypomina grę w gorące jabłko. Bomba z każdym podaniem coraz szybciej błyska, trzeba więc wyczuć moment wybuchu i rzucić ją dla kocura. Po zwycięstwie nad kotem otrzymamy śmietnik.

-Barrel 
Trzeba nauczyć Moigla przezwyciężyć strach przed pająkami, potrzebnych jest do tego 50 punktów. Po zdobyciu ich dajmy bratu jabłko, żeby lepiej przyswajał wiedzę, brat poprosi cię o demonstrację więc zaopatrz się w rakietę tenisową i nasadź dla pająka przy bracie. Moigle zakuma baze i rozgniecie pająka. Ostatnia część tajnego projektu jest twoja.

- Surprise
Wspomnianym już Skeleton Key’em przestrasz brata, po czym wejdź drabinką na pudła i stan na odpowiednim polu. Braciszek otworzy nowe przejście prowadzące do koła fortuny : )
Twoim zadaniem jest zatrzymanie koła na odpowiednim kolorze, co by rozweselić Moigla. Przyszedł czas na tajny projekt wielkiego brata, Baron przy okazji zostanie zbombardowany, a my dowiemy się o niespodziance brata. Koniec

PS. Moigla można nauczyć nowych zabaw, np. w berka, w chowanego etc. Możemy też nauczyć go nowych umiejętność, tudzież nowych trików z jojo.

---------------------
AUTOR:

---------------------

(c) Copyright 2006 rADEK