Konfiguracja Internetu (Modem Telefoniczny) w Konsoli Dreamcast  |  Autor - Rolly

 

 
Konfiguracja netu w DC nie jest trudnym zadaniem, ale nie każdy z was musi ją znać.
Dla osób które chciałby skorzystać z dobrodziejstw DC'kowej przeglądarki (np. chociażby po to aby ściągnąć czy wysłać sejwa z karty pamięci) - stworzyłem ten oto krótki poradnik (* stara metoda - nowa przy użyciu DreamPi). Przed rozpoczęciem ustawień należy oczywiście połączyć dołączonym do Makarona kablem internetowym samą konsolę z gniazdem telefonu stacjonarnego. Opłatę za korzystanie z tego typu usług, operator nalicza wedle swoich stawek jak za połączenie telefoniczne. W przypadku łączenia z siecią szerokopasmową/LAN wymagany jest Broadband Adpater (BBA), który zastępuje standardowy modem w DeCe.

Strony które miały wspierać główne możliwości Online DC jak europejska Dreamarena czy japoński DriCas zostały już wyłączone. Wyjątkiem jest tu amerykański PlanetWeb, na którego posiadacze Deceka mogą jeszcze spokojnie wchodzić. Zapraszam więc pod adres http://dreamcast.planetweb.com/ 

Przechodzimy dalej. Dalszym etapem konfiguracji jest oczywiście zaopatrzenie się w odpowiednią przeglądarkę - w tym przypadku najlepiej użyć darmowego XDP Dreams lub np. Web Browser czy nawet jedną gier posiadające możliwość gry przez sieć np. Quake 3 Arena (pełna lista gier, jeszcze online oraz offline pod tym linkiem). W przypadku konfiguracji dla przeglądarki Web Browser wciskamy START i wchodzimy z menu do Opcji. następnie wybieramy INTERNET CONNECTION. W przypadku Q3Arena wchodzimy do opcji gry przez internet i wciskamy zakładkę  DIAL-UP. Pojawi się poniższe okno, które uzupełiamy.


*
REAL NAME - tutaj wpisujemy co chcemy. 

* USER LOGIN - tutaj wpisz ppp 

* USER PASSWORD - tutaj wpisz ppp 

* DIAL UP NUMBER - tutaj wpisz 0202122 (w przypadku zwykłego modemu dla sieci TP) lub numer twojego ISP

* BACKUP NUMBER - tutaj nic nie wpisuj

W przypadku gdy nie uda ci się nawiązać połączenia uzupełnij również pola DNS.

* DNS1 - wpisz  204-127-129-1 

* DNS2 - wpisz  204-127-160-1 

Po tym kliknij na zakładkę DIAL OPTIONS, tam w opcji DIAL zaznacz tradycyjnie Tone (w zależności jaką masz linię telefoniczną, czasem może być to Pulse - sprawdź np. jak ustawiony jest twój telefon - tak samo ustaw w DeCe)  reszta pozostaje pusta lub zaznaczona na OFF. W zakładce PROXY ustaw na NO (chyba, że je używasz). 

W przypadku konfiguracji EMAIL ACCOUNT (tylko przeglądarki mają tą opcje, gry Online niestety nie) - odbywa się ona identycznie jak w przypadku PC. Czyli nalaży ją skonfigurować tak jak podaje instrukacja danego konta pocztowego ze względu na inne adresy serwerów POP3 i SMTP.

Teraz tylko Save ustawień i czekamy chwilę aż zapiszą się w pamięci konsoli. Gotowe!

Teraz pozostaje kliknąć na Connect i możemy rozkoszować się internetem przez DC!

Ściągnij XDP DREAMS 3.0 - Kliknij tutaj