Kalibracja Lasera w konsoli SEGA Dreamcast  |  Autor - xzer0

 

 

  Krótki poradnik kręcenia potencjometrem. Stosujemy go tylko gdy nie ma innego sposobu i laser bez problemu możemy spisać na straty. Jeśli macie w 100% dobry laser nie kombinujcie, bo może to się źle skończyć. Opis rozkręcania jednostki GD-Rom pomijamy. Zakładam, że potraficie to zrobić jeśli podejmujecie się opisywanej tu czynności. Potrzebny będzie miernik uniwersalny. Jak wiadomo każdy nowy laser ma swoją początkową wartość. Na oko nie damy dokładnie. Albo będzie za dużo, albo za mało. Najpierw potrzebne będzie info ile twój oryginalny laser DC miał Ω (omów). Tą informację powinniście znaleźć w google, lub w filmach demonstrujących podkręcanie (parę ich jest). Gdy już to znajdziemy to bierzemy miernik i w polu Ω ustawiamy 2000 (lub 2k) foto.

Później bierzemy laser i przykładamy te dwa "testery" (nie pamiętam jak to się nazywa) do miejsc zaznaczonych na zdjęciu.

Aby postawić laser na nogi oczywiście musimy pokręcić w prawo. Kontrolujemy wynik na multimetrze. W oryginalnych laserach należy trzymać się podobnych wartości co nówka (nawet trochę niżej). W zamiennikach trzeba eksperymentować. I jeszcze jedno nie dociskajcie potencjometru. Bardzo delikatne ruchy, małym śrubokrętem.

Znalazłem pewien film w którym pewien Hiszpan demonstruje nam jak to zrobić:

http://youtu.be/YEfG3qtgHv8

PS. Nie odpowiadamy za nieumiejętną kalibracje i uszkodzenia konsoli.
Robicie to na własne ryzyko!