pc-TOWE rETRO(GRANIE) 2 - mAYFLASH dREAMCAST & sATURN usb aDAPTER |  Autor - Rolly

 
 
Przyznaje, że gdy przesiadałem się na granie na komputerze PC w nowości od Segi brakowało mi tylko jednego. Kontrolera od Dreamcasta lub Saturna, które po prostu leżą mi idealnie w dłoni, zamiast tego PSX-owego małego badziewia.
Z kołem ratunkowym jak się okazało (bo sama SEGA nie produkuje tego typu przystawek - a szkoda!) przyszła chińska firma Mayflash, która w swojej ofercie udostępniła adpatery dzięki którym podłączymy pady od DC i Saturna o komputera PC przez port USB. Skusiłem się na atrakcyjną cenę i darmową wysyłkę na jednej z aukcji Ebay.

Adapter (akurat ten DeCekowy) dotarł wczoraj. Jak, że rano nie mogłem się doczekać testów musiałem sprawdzić jego działanie.
Zaczynamy więc test i materiał na temat tego sprzętu.

Pudełeczko jest nieduże, możemy podłączyć do niego aż 2 kontrolery równocześnie. Nie wiem jak jest z innymi akcesoriami typu pistolet, węka czy myszka. Nie mam ich na stanie - aczkolwiek niektóre funkcje da się skonfigurować używając np. mojego felietonu na temat ustawień przy emulacji pada.
To samo tyczy się opisywanego adaptera - ustawienia klawiszy możecie wyedytować za pomocą w.w tutka lub np. w aplikacji emulatora, który ma możliwość przypisania dowolnie klawiszy pada.
U mnie obyło się nawet bez konfiguracji. Podłączamy wtyczkę w USB, pada w slot i gotowe. Bez sterowników, bez zasilaczy. Przejściówka działa na wszystkich Windows-ach i Mac OS.
Kwestia podłączenia ich konsol Next-Gen jest w fazie testów, gdyż nie mam ich w domu. W przypadku przystawki do Saturna nie powinno być problemów - to na pewno jeszcze Wam potwierdzę.

** Po uruchomieniu kilka uwag.
- adapter nie emuluje kart pamięci
- czasami (szczególnie w nowych grach przeznaczony na PC), nie można mieć włączonych dwóch padów na raz. Jeden slot musi być pusty np. w Nights into Dreams HD.
- jeśli jakaś gra nie jest obsługiwana, musicie skorzystać z felietonu i sami skonfigurować klawisze
- pamiętajcie, że pad od DC ma mniej klawiszy niż joy od Saturna czy X360, także nie wszystkie klawisze da się przypisać!
- przytrzymanie klawiszy START+A jakieś 4 sekundy pozwala zamienić kierunki gałki z kierunkami krzyżaka (D-Pada) i na odwrót.
- adapter do Saturna wspiera również 3D pada oraz wedle producenta można podłączyć go do PS3

Przy zakupie pamiętacie aby zdecydować się którą przystawkę wybrać - najważniejsze jakie macie gry i ile potrzebują klawiszy do poprawnego grania (najgorzej oczywiście z FPSami). Do tego oczywiście bierzcie pod uwagę jakie kontrolery macie na stanie w domu lub planujecie kupić.
Adpater wspiera wszelkiego rodzaju emulatory - czyli nie będzie problemu z graniem w tytuły z konsol SEGA Mega Drive, SEGA Saturn, Dreamcast, starsze gry na PC i większość aktualnych nowości np. ze Steama.

Dla osób, które potrzebują szczegółych opisów jak przypisane zostały klawisze do poszczegółnych adapterów zapraszam na obejrzenia poniższych obrazków.A więc czy warto? Oczywiście! Gra się bez problemów, bez lagów. Idealnie - tak jak przy konsoli. Nic tylko podłączać laptopa przez HDMI i grać aż spuchną palce ^^
Zainteresowani padem w akcji niech wpadają również na Youtube. Dodałem krótki film prezentujący działający adapter pod linkiem : https://www.youtube.com/watch?v=C3tAN_RJoG8

Adpater spokojnie można podpisać pod markę "SEGA-SKY - POLECA!"

Więcej informacji o produkcie na stronie producenta : http://www.mayflash.com/Products/PCUSB/PC050.html oraz http://www.mayflash.com/Products/PCUSB/PC049.html