Gramy w Puyo Puyo Fever na konsolę SEGA Dreamcast po Angielsku  |  Autor - Rolly

 


Grając coraz częściej z dziewczyną i sz
przerając co jakiś czas po płycie z Puyo Puyo Fever zauważyłem iż niektóre pliki i dźwięki wskazują iż pracowano nad wersją anglojęzyczną tych fantastycznych puzzli, które ukazały się na koniec oficialnego żywota konsoli SEGA Dreamcast.
Jakże wielkie było moje zdziwienie iż grzebiąc w opcjach gry dano nam możliwość zmiany języka japońskiego na angielskie tłumaczenie! W dodatku nie tylko tekstów ale i również wszystkich elementów dźwiękowych - łącznie z głosami postaci!

Jak włączyć opcję?
Zapraszam na ten krótki felieton o triku, który odkryje przed Wami nową zrozumiałą zabawę na kolejne wieczory z DeCe.

Odpalamy grę. Jeśli macie org. GD-Rom z PPF na europejskiej konsoli nie obędzie się bez zmiany regionu. Trzeba zaopatrzyć się i użyć program typu np. DC-X, CodeBreaker lub Action Replay.
Następnie po uruchomieniu tytułu
i po wiciśnieciu klawisztu START w Menu gry wybieramy ostanią opcję Ustawień gry. Zaznaczoną na rysunku poniżej.

Następnie wchodzimy na zaznaczoną strzałką opcję poniżej. Wybieramy ją aby wejść do podmenu.

Puyu Puyo Fever Dreamcast English 

Wypunktowane na rysunku w kwadracie obie opcje zmieniamy, wciskając krzyżak kierunku w lewo. Następnie schodzimy na dół i opcję z obrazka zatwierzamy klawiszem "A" na padzie.

To już powoli koniec. Schodzimy więc krzyżakiem na sam dół i zaznaczamy ostatnią Opcję, klikając "A". Pojawi się wrzosowe/fioletowe Menu. Również zgodnie z zaznaczeniem na obrazku poniżej wybieramy znacznik po lewo i kilkamy klawiszem "A". Opcje zapisane!

Pozostaje już tylko sprawdzić poprawność wykonanych poprzednio czynności. Tak oto prezentuje się gra w języku angielskim na konsoli SEGA Dreamcast! Proste prawda? A więc pady w dłonie i gramy - jak kto woli w pojedynkę lub z drugim graczem.

Podziękowania dla Sonic Team za zaaplikowanie tej opcji oraz Biosu 3D.