REKLAMA NA PORTALU SEGA-SKY

 


Puyo Puyo Fever na Konsole SEGA Dreamcast po ANgielsku
!
Autor - Rolly

 

 

Grając coraz częściej z dziewczyną i szprzerając co jakiś czas po płycie z Puyo Puyo Fever zauważyłem iż niektóre pliki i dźwięki wskazują iż pracowano nad wersją anglojęzyczną tych fantastycznych puzzli, które ukazały się na koniec oficialnego żywota konsoli SEGA Dreamcast.
Jakże wielkie było moje zdziwienie iż grzebiąc w opcjach gry dano nam możliwość zmiany języka japońskiego na angielskie tłumaczenie! W dodatku nie tylko tekstów ale i również wszystkich elementów dźwiękowych - łącznie z głosami postaci!

Jak włączyć opcję?
Zapraszam na ten krótki felieton o triku, który odkryje przed Wami nową zrozumiałą zabawę na kolejne wieczory z DeCe.

Odpalamy grę. Jeśli macie org. GD-Rom z PPF na europejskiej konsoli nie obędzie się bez zmiany regionu. Trzeba zaopatrzyć się i użyć program typu np. DC-X, CodeBreaker lub Action Replay.
Następnie po uruchomieniu tytułu
i po wiciśnieciu klawisztu START w Menu gry wybieramy ostanią opcję Ustawień gry. Zaznaczoną na rysunku poniżej.

Następnie wchodzimy na zaznaczoną strzałką opcję poniżej. Wybieramy ją aby wejść do podmenu.

Wypunktowane na rysunku w kwadracie obie opcje zmieniamy, wciskając krzyżak kierunku w lewo. Następnie schodzimy na dół i opcję z obrazka zatwierzamy klawiszem "A" na padzie.

To już powoli koniec. Schodzimy więc krzyżakiem na sam dół i zaznaczamy ostatnią Opcję, klikając "A". Pojawi się wrzosowe/fioletowe Menu. Również zgodnie z zaznaczeniem na obrazku poniżej wybieramy znacznik po lewo i kilkamy klawiszem "A". Opcje zapisane!

Pozostaje już tylko sprawdzić poprawność wykonanych poprzednio czynności. Tak oto prezentuje się gra w języku angielskim na konsoli SEGA Dreamcast! Proste prawda? A więc pady w dłonie i gramy - jak kto woli w pojedynkę lub z drugim graczem.

Podziękowania dla Sonic Team za zaaplikowanie tej opcji oraz Biosu 3D.
 


    SEGA | VFDC | Dreamcast-Scene | BlueSwirl | SonicForum | World of Dreamcast | DCEmulation | Linki

2005-2018 © SEGA-SKY Polska is fan site. All Rights Reserverd.
Sonic the Hedgehog, Dreamcast and all other SEGA, ATLUS, Sammy related trademarks and games © SEGA Sammy Holdings.