Remotr czyli przenośne granie na małym ekranie  |  Autor - Rolly


 
Jestem dumny, że dziś mogę zaprezentować Wam narzędzie, które powstało dzięki polskim programistom ze Szczecina. Owa aplikacja jest dla mnie w pewnym stopniu rewolucją jeśli chodzi o mobilne granie!
Gracie w Aliens: Isolation, Crazy Taxi? Używacie emulatora konsoli SEGA Saturn, Mega Drive czy np. chcecie skończyć Valkyria Chronicles z PSP a tu nagle musicie zwolnić telewizor? A może po prostu chcecie położyć się na łóżku i przenieść granie na mały ekran?
Marzenie! Ale jak się okazuje zostało spełnione!
Z pomocą wszystkim graczom rusza Remotr!

 

To doskonałe narzędzie pozwala na przesył obrazu i dźwięku na dowolne urządzenie z systemami Android, iOS i Windows 10.
Sprzęt mobilny doskonale również symuluje pulpit naszego PC i kontrolę dla myszki i klawiatury.
Jeśli wasze urządzenia mają wtyczkę obsługującą OTG podłączycie również dowolny kontroler, które również współpracuje z programem. To samo tyczy się kontrolerów bluetooth!
Remotr pozwala na przypisanie i rozłożenie dowolnych klawiszy na ekranie oraz używanie wyżej wymienionego joypada!
Do tego Wszystko jest mega intuicyjne i proste! Wystarczy kilka kliknięć!

Programiści postawili na płynność zabawy oraz niskie wymagania sprzętowe.
Warunkiem jest komputer posiadający minimum Windows 7 (brak wsparcia dla XP) i zainstalowana na obu platformach aplikacja Remotr.

Dla przykładu jako serwer (streamer) posłużył mi mój domowy laptop Acer - 4GB Ram, 4 rdzenie 2,3GHZ, grafika 512MB. Łącze internetowe z prędkością wysyłania nie przekraczające 1,5MB.
Urządzeniem odbierającym był najsłabszy telefon jaki udało mi się przetestować - telefon z Androidem KitKat, 512MB ram i czterema rdzeniami po 1GHZ.

W domowej sieci Wi-Fi odpaliłem kilka gier (przy czym pamiętajcie - aplikacja pozwala zaniżyć lub zwiększyć jakość obrazu, oraz włączyć/wyłączyć dźwięk).
Aliens vs Predator ze Steam - zarówno obraz jak i dźwięk był przesyłany bardzo płynnie bez żadnych zacięć. Ustawione na ekranie klawisze doskonale reagowały na wydawane palcem po ekranie komendy!
Blade Arcus from Shining - grało się również perfekcyjnie, mimo że jest to bitka 2D.

Emulator SEGA Saturn SSF i NintendoDS - równie rewelacyjna prędkość i pełne wsparcie dla klawiszy kontrolera.

Dzięki tej aplikacja zapomnicie o niedopracowanych streamerach typu Splashtop,Steam, czy pełnych reklam i błędów emulatorach np. na Androida. 

Remotr to korzystanie z własnej biblioteki gier i wszystkiego co odpalicie na pulpicie domowego komputera! To program bez granic, który połączy wszystkie wasze urządzenia.
Co sprytniejsi gracze podłączą nawet starsze jak i nowe konsole (typu PS4, XboxOne) oraz np. za pomocą video grabbera (mój Dreamcast działa bez zarzutu poprzez narzędzie do nagrywania - dzięki czemu obraz trafia do smartfona!) i pograją w ulubione gry na ekranie telefonu czy tabletu za pomocą zmapowanych bezprzewodowych kontrolerów bluetooth (Brook Wingman SD jest już dostępny!).

Remotr & SEGA Dreamcast on TV CARD

Nasi rodacy tą ideą wyprzedzili techników Nintendo (Switch)!

Aplikacja jest jedną z najciekawszych jakie powstały do tej pory w obecnym stuleciu i sprawdza się doskonale w akcji. Zagramy wszędzie gdzie mamy dostęp do internetu!
Pobierzecie ją z poniższych linków i nie zapomnicie wspierać finansowo polskich autorów Remotra!
PS. Jeśli macie problem z uruchomieniem gry lub programu spróbujcie uruchomić ją w "oknie" np. skrótem ALT+ENTER.

Na koniec przydatne strony :
http://remotrapp.com/
http://d01.remotrapp.com/download/Remotr.exe
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.remotrapp.remotr&referrer=utm_source%3Dremotrapp.com
https://itunes.apple.com/us/app/remotr/id1018156559
https://www.microsoft.com/store/apps/9nblggh2kbv2
https://twitter.com/remotrapp