Sonic Uniwersum - Przegląd gier flash'owych  |  Autor - Rolly 

Nudzicie się w szkole, pracy lub w domu przed komputerem? Nie macie czasu na pobieranie i instalowaniej pełnych gier firmy SEGA?
Doskonałym rozwiązniem będą tu darmowe gry pod przeglądarkę. Jedyną rzeczą jaką będziemy musieli zrobić to skorzystać z naszego tekstu, linków i zezwolić na uruchomienie wtyczki z Flashem ew. czasem wyłączenie dodatków blokujących okna pop-up/reklamy typu ADBLOCK.
Aby ułtawić Wam poszukiwnia przygotowałem dla Was najlepsze dostępne tego typu gry wraz z krótkimi opisami. Zapraszam do lektury i zabawy!

1. Ultimate Flash Sonic
Klasyka w każdym calu, która znana jest posiadaczom konsol SEGA Mega Drive czy Gameboy Adavance. Tak jak i na starszych konsolach przemierzamy kolorowe światy z olbrzymią prędkością, kierując takimi postaciami jak Sonic,Tails, Knuckles czy Cream. Po drodze zbieramy oczywiście charakterystyczne dla serii złote pierścienie, wykręcamy coraz lepsze wyniki punktowe i staramy się unikać przeciwników. W grze nie zabraknie bossów, ładniej grafiki 2D i przyjemniej oprawy muzycznej. Jako, że sterowanie jest również bez zarzutów, Ultimate Flash Sonic można uznać za najlepszy tytuł w tym zestawieniu. Znajdziecie go w popularnych wyszukiwarkach oraz na stronie : https://gryna2.pl/sonic

2. Sonic Bomber Man
Tym razem mamy doczynienia z klonem klasycznego Bombermana, tyle że z postaciami z serii o Niebieskim Jeżu. Jeśli nigdy nie graliście w grę tego typu - po krótce przedstawię zasady. Na arenie każdy z graczy detonuje ładunki wybuchowe o różnym zasięgu, dzięki czemu może albo zablokować albo poparzyć innego gracza, zdobywając tym samym punkty. Podczas zabawy na etapach pojawiąją się również różnego rodzaju bonusy, dzięki czemu rozgrywka staje się jeszcze bardziej szalona. Oprawa audio-wizualna możne się podobać, tym bardziej że autorzy starali się jak najlepiej odzwierciedlić światy spotykane w uniwersum Sonica. Do gry mogą zasiąść również 2 osoby. Wybuchowa zabawa dostępna jest w popularnych wyszukiwarkach oraz na stronie : https://gryna2.pl/sonic-bomber-man

3. Final Fantasy Sonic X (Episody od 1 do 9)
Doskonała gra przygodowa z elementami rpg stworzona przez fanów serii. Aktualnie FFSX ma aż 9 dynamicznie opowiadanych episodów, w których Sonic i jego przyjaciele stawiają czoła złu. Świetnie rysowana pixelartowa grafika okraszona doskonałymi efektami podczas walk dała coś na wzór anime Dragon Ball. Dodatkowo gra zawiera czytane dialogi i zapewnia zabawę dla długie godziny dla jednego gracza. Warto sprawdzić i zobaczyć jak ciekawe mogą być gry we flashu. Jako, że różne części rozrzucone są po wielu portalach, musicie skorzystać z wyszukiwarki.

4. Sonic Heroes Puzzle
Pamiętacie kultowe Columns z konsoli SEGA Mega Drive? SEGA stworzyła jej darmową wariację z bohaterami Sonic Heroes. Klocki układamy w podobny sposób, z tą różnicą iż każda z postaci uruchamia reakcję dopiero gdy natrafi na swój typ elementu np. Sonic na pierścienie, Tails na diamenty. Dzięki czemu tworzymy komba i nabijamy wynik punktowy. Na podzielonym ekranie mogą zagrać również 2 osoby. Czas uruchomić szare komórki, dołożyc do tego szczyptę refleksu i mamy grę na długie godziny. Warto zagrać korzystając z dowolnych wyszukiwarek bądź linku : https://gryna2.pl/sonic-heroes-puzzle

5. Sonic Rolling Balls
To prosta gra logiczna gdzie głownym zadaniem będzie doprowadzenie naszej maskotki do wyjścia gdzie czeka na nas Tails. Na drodze staną nam różne przeszkadzajki typu platformy, przepaście, pochylnie itp. Trzeba będzie wykazać się nie tylko zręcznością ale i dobrym planowaniem, gdyż Sonic poddaje się tylko prawom grawitacji i nie mamy możliwości dodatkowego sterownia postacią.
Etapy z czasem są coraz bardziej wymagające, grafika 2D mimo prostosty nie odrzuca od ekranu. Warto zagrać i przeszukać wyszukiwarkę w wolnej chwili.

To tyle. Pamiętajcie tylko aby grając nie zaniedbywać Waszych codziennych obowiązków. Szef lub nauczyciel może nie być wtedy dla Was zbyt łaskawy

* Artykuł sponsorowany