REKLAMA NA PORTALU SEGA-SKY

 


URUCHOMIENIE ORYGINALNEGO IMPORTU NA DOWOLNEJ KONSOLI SEGA SATURN

  
Platforma - SEGA Saturn
Autor - Rolly

 


Sprawa oryginalnych importów na DC była dość łatwa do obejścia ze względu na dużą game programów mającą tą funkcję (
Action Replay, Gameshark,DC-X) ,więc każdy posiadacz Dreamcast'a mógł sobie pograc na pal'owskiej konsoli w ulubione gry wydane tylko w Japonii czy USA bez większych problemów. Natomiast z Saturnem, niestety nie było aż tak różowo (a to mod chip, drogi cart do opalania importów czy najgorszy wybór - granie na kopiach). Poniżej postarałem się wam opisać jak tanim kosztem i bez męczenia lasera kopiami gier, odpalić ukochany oryginalny import (zarówno Ntsc-J jak i Ntsc-U itp.) Na dowolnej konsoli SEGA saturn


Co bedzie nam potrzebne :
* Konsola z zaklejonym czujnikiem otwierania klapki (identycznie jak przy swap trick'u)
* Oryginalna gra,
* Czysty cd
* Programy
CDrwin oraz Saturn Country Code Changer (dostępne w dziale Downloads).


Więc zaczynamy. Nasz oryginał wkładamy do cd-romu w komputerze pc i kopiujemy go programem Cdrwin używając opcji Backup Disc (w razie problemów skorzystajcie np. z CDMage) na nasz dysk twardy (otrzymamy pliki .bin i .cue). Następnie uruchamiamy program Country Code Changer i wybieramy naszą wcześniej zrobioną kopię gry (czyli plik bin). Zmieniamy jej region na ten, w którym się znajdujemy (w przypadku polski jest to Europe) , zaznaczamy opcję clear other codes i klikamy na Patch Iso File. Następnie ponownie przy pomocy programu CDRwin, nagrywamy na czysty cd naszą kopię (opcja Record , ładujemy plik .cue i nic nie zmieniamy w ustawieniach, prędkość zapisu to x4).
Pierwszy etap mamy za sobą.

Teraz nieco więcej kombinowania. Gdy już nasz Saturn jest przygotowany do Swap trick'a, wykonujemy go używając naszej kopii i oczywiście oryginału. Jak to zrobić - filmik tutaj. Gdy nasza kopia już się załaduje (tzn. gra się uruchomi i zobaczymy np. Menu) ,otwieramy klapkę i zmieniamy dość szybko nasz nagrany cd na oryginał. Mimo iż oryginał jest w systemie NTSC-J ,konsola nie zresetuje nam gry i zostanie najnormalniej w świecie oszukana.
W ten oto sposób gramy na naszym imporcie bez przeróbek, cartów i przy okazji dbamy o nasz laser, używając tylko jednego CD (ewentualnie drugiego - jeden na japońce, drugi amerykańce) do podmiany.

 

2005-2017 © SEGA-SKY Polska is fan site. All Rights Reserverd.
Sonic the Hedgehog, Dreamcast and all other SEGA, ATLUS, Sammy related trademarks and games © SEGA Sammy Holdings.