Współtworzenie strony, kontakt, pytania.

W tym dziale zapoznacie się z nowościami na stronie. Czekamy na Wasze opinie i sugestie. Jeśli macie pytania, pomysły - piszcie śmiało.
Prosimy równiez o zapoznanie się z Regulaminem obowiązującym na naszym Forum.

Moderatorzy: Dreamcaster, martinex 2017

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Medals: 15
RiglordSaga 2 Trofeum (1) Mystaria - Achievement (1) F-1 Challenge Trofeum (1)
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: Outtrigger, Record of Lodoss War, Alien: Isolation, RiglordSaga 2, Evolution: Far of Promise
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Saturn, PC, 3xAndroid, Raspberry Pi B+

Re: Współtworzenia strony, kontakt, pytania.

Postautor: Rolly » niedziela 26 sie 2012, 14:10

Strona SEGA Support Site nadal poszukuje osób chętnych do współtworzenia strony!
Jeśli znasz się na grach, konsolach czy boardach firmy SEGA daj nam znać! Potrzebujemy takich osób jak Ty.
Masz mniejszą wiedzę ale pasję i chęci do pomocy? Zapraszamy!

Aktualnie największe zapotrzebowanie na SSS to:

- osoby o do korekty starych tekstów (recencje, poradniki, felietony etc)
- osoby do pomocy przy dodawaniu filmów i screenów z gier
- osoby do pomocy przy prowadzeniu działu Download (nadzór na linkami, dodawnie nowych plików, tapet etc.)

Chętni niech piszą PW, wiadomości w tym temacie lub GG/Maile.
Obrazek
Obrazek

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: Outtrigger, Record of Lodoss War, Alien: Isolation, RiglordSaga 2, Evolution: Far of Promise

Re: Współtworzenie strony, kontakt, pytania.

Postautor: Rolly » środa 21 maja 2014, 14:24

Drodzy czytelnicy za 3 miesiące kończy się subskrybcja domeny SEGANET.PL - co za tym idzie prośba do Was.
Aktualnie koszt przedłużenia nazwy domenty w promocji to 122,99 zł na rok. Jako, że opłacam już co 3 miesiące również nasz serwer, jeśli nie wykażecie się chęcią pomocy i zrzutki ja rezygnuje z zakupu domeny - zostanie tylko http://www.sega.c0.pl.

Strona nie korzysta z żadnego wspracia finansowego czy reklam a ja mam na głowie obecnie inne kosmiczne wydatki na wesele itp. a, że liczba odwiedzających stronę i aktywnych forumowiczów (to co najważniesze dla nas) spada z miesiąca na miesiąc nie widzę sensu aktualnie inwestować kolejnych moich pieniędzy.

Pragę Was uspokoić strona i forum będą działać tak jak działały - serwer będzie opłacany.

Chętni mogą wspomóc datkami naszą stronę, wpłacać możecie je na konto :

Numer rachunku:
76 1300 0000 2076 3477 0471 0001

Każdy wspierający oczywiście otrzyma stosowane podziękowania na stronie głównej.
Obrazek
Obrazek

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika

Postautor: Rolly » niedziela 24 sie 2014, 13:50

Drodzy czytelnicy.
Ruszamy z kilkoma projektami i mam nadzieje, że pomożecie.
Głównym celem jest podtrzymanie pamięci i możliwości zapoznania się ze starymi jak i nowymi grami firmy SEGA.
Jako, że baza plików już gdzieś tam jest (czasem porozrzucana po internecie, czasem po naszych dyskach), narzędzi jest coraz wiecej, komputery coraz bardziej wydajne a dyski coraz bardziej pojemne pora ruszyć z paroma tematami.

1. To proejkt który rozpoczoł swojego czasu Sam i Tomek. Czyli kopia magazynów Neo, Neo+, Secret Service itp. z grami, konsoliami Niebieskich. Ściągnie każdego pliku jest dość czasochłonne więc pora połączyć to w PDFa. Ja również mam trochę wycinków ze starych gazet.
Gazetki z powodzeniem można już czytać na tabletach, laptopach itp. Doskonałym narzędziem do tego jest strona http://issuu.com (właściwie bez dna), która pozwala nam na przeglądanie i ściągnie magazynów. Do tego wspiera np. Androida.
Pliki JPG itp. skonwertujecie w jednego PDFa na stronie : http://www.convert-jpg-to-pdf.net/
Zachowajce opcje poniżej :
Margin - None ,Page size - Fit ,Image Page orientation - Landscape, Image size - Keep Orginal Size
Oczywiście kopie będę trzymał również na dysku domowym (Dreamcaster pewnie również ^^)
Gotowe pliki PDF można podsyłać do mnie albo utworzymy odzielnne konto.
Gotowiec wygląda tak : http://issuu.com/segasupport/docs/neo_plus_neo___nr.1/0

2. Jedno miejsce na wszystkie screeny z gier wyprodukowanych przez koncern SEGA (w tym również holdingowych Atlus czy Sammy). Bez podziału na kategorie, po prostu ułożone alfabetycznie i dostępne w jednym miejscu. Przeznaczamy na to 15GB dysku Google ( a może i więcej w przyszłości).
Wyglądać to będzie to oto tak : https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Pliki oczywiście przesyłacie do mnie w postaci spakowanego archiwum.

3. Projekt DRICAS. Przywrócenie stron poświęconym grom na DeCe nie jest jakoś specialnie trudne ale czasochłonne. Zdecydowałem się, więc że nie będziemy linkować stron a udostępnimy po prostu spakowane archiwa z likami do downloadu na stronie.
Używamy oczywiście strony http://web.archive.org/
Listę linków znajdziecie na forum w temacie : http://www.sega.c0.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=1384
Narazie szukam jakieś łatwej opcji do kopiowana stron z tego sajtu.

4. Projekt Arcade Flayers - tu również wykorzystamy stronę Issu i konwersje do PDF.
Sporo rzeczy znajdzie się na : http://flyers.arcade-museum.com/?page=a ... he+Archive ,resztę nowości trzeba ściągać z netu lub ze stron SEGA Amusments.
Przykład : http://issuu.com/segasupport/docs/2spicy_seganet/0

5. Projekt DreamExploler 2 - tu już właściwie dobiega do końca, skopiowałem wszystkie sejwy, mini gry, DLC i inne dodatki ze strony BlueSwirl (na szczęście dodałem też przed awarią dysków dużo swoich dodatkowych sejów).
Teraz została już tylko selekecja i kompilacja w jeden CD. Jeśli macie coś fajnego dajcie znać.

To narazie tyle.
Dajcie znać co o tym sądzicie, ewentualnie jeśli macie jakieś pomysły - piszcie śmiało. Roboty jak zwykle jest sporo :D
Obrazek
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 6
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1) Soul Calibur - Trofeum 1 (1) Soul Calibur - Trofeum 2 (1)
Persona 3 - Trofeum (1) Upload Master - Trofeum (1) Filar Portalu (1)
Aktualnie gram w: Persona Q
Posiadany sprzęt: MD, SAT, DC, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSV, Wii, DS, 3DS, PC

Postautor: kolo » niedziela 24 sie 2014, 18:02

Jakie dokładnie chcesz mieć te screeny i w jakich ilościach? Powinienem być w stanie załatwić trochę z konsol stancjonarnych które mam i złapane przez tuner AV (po czinczu), ale to mi trochę zajmie (podłączanie jest dość upierdliwe).
Obrazek

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika

Postautor: Rolly » niedziela 24 sie 2014, 20:02

Ilość dowolna, najlepiej z różnych miejsc/etapów gry.
Jakość minimum 640x480, bez znaków wodnych - tyle ;)
Obrazek
Obrazek

Zaawansowy Forumowicz
Awatar użytkownika
Aktualnie gram w: The Legend of Zelda Wind Waker
Posiadany sprzęt: NES, SNES, PSX, PS2, PS3, PSP, XBOX, X360, NGC, NDS, WII, SATURN, DC, N64

Postautor: szczuru » poniedziałek 25 sie 2014, 00:26

Rolly pisze:3. Projekt DRICAS. Przywrócenie stron poświęconym grom na DeCe nie jest jakoś specialnie trudne ale czasochłonne. Zdecydowałem się, więc że nie będziemy linkować stron a udostępnimy po prostu spakowane archiwa z likami do downloadu na stronie.
Używamy oczywiście strony http://web.archive.org/
Listę linków znajdziecie na forum w temacie : http://www.sega.c0.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=1384
Narazie szukam jakieś łatwej opcji do kopiowana stron z tego sajtu.

Spore ułatwienie ;)

http://www.httrack.com/page/1/en/index.html

Od siebie jeszcze dodam, że warto by było gdzieś zarchiwizować tą kolecję - na dyskach, płytach DVD/BD bo nie wiadomo jak długo Protopia będzie funkcjonować.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika

Postautor: Rolly » poniedziałek 25 sie 2014, 11:34

HTTRACK już wcześniej próbowałem - niestety nie radzi sobie z Webarchive ze względu na dwa adresy html w wierszu :/ Szukałem solucji na to ale nie mogę nadal sobie poradzić bawiąc się opcjach.

Co do reszty już biorę się za kopiowanie materiałów, które wskazałeś ;)

Sam jeszcze dorzucę Secret Service i wycinki z różnych mega starych gazet.
Obrazek
Obrazek

Jak ja lubię się udzielać ^^
Awatar użytkownika
Aktualnie gram w: Virtua Fighter 4, MSR
Posiadany sprzęt: Dreamcast i Playstation 2

Postautor: Han » poniedziałek 25 sie 2014, 11:46

Zajebiste pomysły!Mam nadzieje, że uda się to wszystko z czasem ogarnąć :P
Ja ze swojej strony podeślę Ci kopię paru stron z Dricasa w wolnej chwili.
P.S Aby zaoszczędzić Ci pracy i czasu proponuje zostawić JPG itp zamiast dłubać przy konwersji i zrobić z tego CBR/CBZ. Czytniki również są zarówno dla PC jak i Andka/iOS ;)
Obrazek

Zaawansowy Forumowicz
Awatar użytkownika
Aktualnie gram w: The Legend of Zelda Wind Waker
Posiadany sprzęt: NES, SNES, PSX, PS2, PS3, PSP, XBOX, X360, NGC, NDS, WII, SATURN, DC, N64

Postautor: szczuru » poniedziałek 25 sie 2014, 12:53

Rolly pisze:HTTRACK już wcześniej próbowałem - niestety nie radzi sobie z Webarchive ze względu na dwa adresy html w wierszu :/ Szukałem solucji na to ale nie mogę nadal sobie poradzić bawiąc się opcjach.

Co do reszty już biorę się za kopiowanie materiałów, które wskazałeś ;)

Sam jeszcze dorzucę Secret Service i wycinki z różnych mega starych gazet.

http://www.webarchivedownloader.com/

W programie podajesz tylko "normalny" url - program sam się łączy z Web Archive - przetestowałem na szybko jedną stronę i co prawda ściąga ok (w wersji demo tylko do 20 łącz) ale nie radzi sobie z japońskim alfabetem.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika

Postautor: Rolly » wtorek 26 sie 2014, 10:56

No to z tym Webarchive jednak będzie więcej roboty :/ Trzeba będzie wszystko ręcznie zapisywać. Wczoraj szukałem po necie narzędzi ale wszystko jakieś zjeb***

Jako, że skany zajmują dość dużą powierzchnie dyskową i boję się że hosty typu Mediafire itp. za jakiś albo skasują pliki albo wprowadzą zmiany hostingowe zdecydowałem się, że umieścimy te pliki (oprócz oczywiście własnych dysków hdd) na największej stronie przechowującej pliki - czyli www.archive.org
Jeśli chcecie pomóc we wrzucaniu plików - dajcie znać na PM dostaniecie dostęp do naszego konta wraz z hasłem.

Tu prośba o Dreamcastera i Tomka - chłopaki jeśli macie jeszcze te skany, które pojawiały się w Tarde Zone, podeślijcie je do mnie w jakimś jednym zipie albo dajcie znać czy wrzucicie je w wolnej chwili (może to być też tak jak sugeruje Han, od razu CBZ/CBR).
Obrazek
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 1
Filar Portalu (1)
Posiadany sprzęt: PS3, PSP, Dreamcast, GBA, GBC, NDS

Postautor: Tomcio » środa 27 sie 2014, 19:39

Pojutrze będę w domu to zobaczę, czy coś się uchowało na moim dysku twardym w kompie stacjonarnym. A swoją drogą, czy nie hostował tego przypadkiem Sami na GDrive?

PoprzedniaNastępna

Wróć do ● REGULAMIN | FAQ | NOWOŚCI NA STRONIE