Konsola Xbox - Wasza ocena

Posiadasz w domu konsole Xbox, X360, XboxOne? Wpadnij tutaj - ten dział poświęcony jest Wam - miłośnikom sprzętu Microsoft.

Moderatorzy: Dreamcaster, martinex 2017

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Posiadany sprzęt: Xbox One S, PS3, PSP, Dreamcast, GBA, GBC, NDS

Konsola Xbox - Wasza ocena

Postautor: Tomcio » niedziela 04 lip 2010, 08:26

Z racji tego, że bardzo wcześnie dzisiaj wstałem, postanowiłem wejść o równie wczesnej porze na forum. Pomyślałem sobie, że trzeba podtrzymać moją dobrą passę w pisaniu tematów i wymyślić coś nowego, o czym wielu z Was mogłoby podyskutować. Spojrzałem więc przed momentem na mojego Xboxa i pomysł na nowy wątek wpadł do mojej głowy natychmiast. Mianowicie, jak oceniacie po latach tę konsolkę? Z perspektywy czasu wydaje Wam się ona dobrą platformą do grania? A może jest odwrotnie i źle oceniacie pierwsze pudełko Billa? Czekam na Wasze odpowiedzi, pełne argumentów i uzasadniające, dlaczego akurat tak je oceniacie.

Xboxa mam od roku i zdążyłem już zaliczyć kilka świetnych tytułów. Widziałem m.in. Conkera, JSR Future, Forzę, Panzer Dragon Ortę i wiele więcej innych gier multiplatformowych, wśród których najbardziej przypodobałem sobie Burnouta Revenge. Co prawda zdaję sobie sprawę, że wielu pozycji typowo obowiązkowych nie widziałem, ale mogę spokojnie powiedzieć, że Xbox jest naprawdę udaną konsolą stacjonarną. Jej możliwości potrafią nawet dzisiaj zadziwić wielu Graczy, którzy są pod wrażeniem wyświetlanej przez system grafiki. Kto widział choćby przez chwilę Ninja Gaiden Black, ten wie co mam na myśli. Wspaniała płynność animacji, bogate w szczegóły postacie i świetnie wymodelowane otoczenie to tylko niektóre z rzeczy, którymi ta gra się szczyci. Ale NG to nie jedyny tak piękny tytuł. Warto wspomnieć chociażby o Blacku, przygodach Ridicka, wymienionym wcześniej Conkerze (to futro!)... Naprawdę, można wymieniać długimi godzinami. Jednak gry to nie wszystko. Sprzęt potrafi godnie zastąpić dobrej klasy DVD, bowiem odpowiednio przygotowany potrafi odtworzyć niemal wszystkie formaty wideo i audio. Moim zdaniem lepiej kupić Xboxa i wydać mniej więcej te dwieście złotych i w konsekwencji mieć zajebisty kawałek hardware'u, który na dodatek można podłączyć śmiało do Internetu. Słuchanie radia, oglądanie internetowej telewizji? Nie ma problemu. Sprawdzanie pogody w dowolnym miejscu na świecie i ściąganie informacji o utworach muzycznych? Z tym też nie ma problemu. Podobnie zresztą jest z graniem w gry przez Sieć. Nikogo teraz nie obchodzi czy MS wyłączył Live!, bo są inne, darmowe sposoby na wspólną zabawę online.

Werdykt jest oczywisty - Xbox jest bardzo dobrą konsolą do grania. Moim zdaniem jest lepsza od zwycięzcy poprzedniej generacji, PS2. Może w kwestii gier X-pudło przegrywa, ale możliwości scenowe przechylają szalę na jego korzyść. Szkoda tylko, że X360 pojawił się tak szybko i nie pozwolił starszemu bratu rozwinąć skrzydeł.

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 1
Upload Master - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: DC

Postautor: Dreamcaster » niedziela 04 lip 2010, 10:24

Tomcio, zgadzam się z tobą że Xbox jest lepszy od PS2. Konsola ma do zaoferowania o wiele więcej jak gry ale już o tym wspominałeś, nie będę po tobie powtarzał. Xbox to najlepszy wybór dla miłośników sceny, fabrycznie zamontowany HDD i możliwość podmienienia każdego pecetowego twardziela, cudo! Nie potrzebne już są płytki z romami do ulubionych gier retro, teraz wszystko włączasz z poziomu konsoli. Drugi czynnik dla którego kupiłem Xboxa, to obsługa kodeka rmvb (wiecie internet 512 ;-)). Dwa lata temu chyba żaden odtwarzacz DVD go nie obsługiwał. Jedyny minus konsoli to D-PAD, uwielbiam bijatyki a na tym krzyżaku nie da się w ogóle wykrecić jakiegoś skomplikowanego superarta, masakra! Oprócz d-pada do niczego więcej się nie mogę przyczepić.

Krótko: DC>Megadrive>Xbox>SS>(dlugo, dlugo nic)>Nintendo>Sony :D
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: Xbox,DC, PS2, PSP,X360

Postautor: martinex 2017 » niedziela 04 lip 2010, 12:07

Konsola by³a bardzo dobra (nadal jej u¿ywam, choæ po 4 latach katowania zasilanie mi tu nawala), brakowa³o mi na niej g³ównie serii Final Fantasy, Tekkena i ostatnich ods³on GTA z PSP'ka.
Scenowo to by³a zajebista konsola. Choæ z czasem po oczach dawa³a ma³a ilo¶æ RAMu i do¶æ stara wersja USB. Ale to konsola z 2001 wiêc wiadomo.

Opcja wymiany dysku by³a super plusem (mam trzeci dysk - 160GB) opcja zgrywania gier i uruchamiania ich prosto z HDD by³a super atrakcj± dla mnie i jedn± z najwiêkszych zalet tej konsoli. ja j± ceniê wy¿ej ni¿ X360. PS2 nie mia³em to nie porównujê. Ale to co wy¿ej brakowa³o mi kilku gierek i kontynuacji z PSX'a.

Najwy¿ej jednak nadal ceniê Dreamcasta i PSx, potem dopiero Xboksa1.

Rozpisałem się, prawda ? ^^
Awatar użytkownika

Postautor: wariat133 » wtorek 03 sie 2010, 10:55

Jeśli chodzi o gry - miała kilka perełek szczegulnie kontynuacje z dreamcasta. świetną panzer dragon orta i wiele wiele miodnych gierek jeśli chodzi o chomebrew mnustwo stufuu. wersja xboxa 1.0 bardzo podatna na modyfikacje np. vga box, usb po myszke klawiature, 128mb ramu, procek 1400mhz zamiast 700mhz. sam miałem mega zmodifikowaną wersję konsolki z przezroczystą pomarańczową obudową i nibieskio mtalicznum kolorem pomalowany x. do tego świecące neony jeszcze bardziej podkreślające x na obudowie i cotam jeszcze wymienny dysk hd i napęd dvd, ftp,net . tylko źe zgubiłem zdjęcie po formacie hd z pc- ale uwieżcie na słowo wyglądało to kosmicznie i mod był na światowym poziomie.
ogólnie konsola miała swoje chwile chwały z mnóstwem świetnych gier jednak uważam że nie miała tego czegoś co np dc,ps2,gc magii klimatu. ja traktowałem ją bardziej jako centrum rozrywki do dziś najlepszy odtwarzacz dvd divix itd za śmieszne pieniądze i mający funkcję grania w wiele wybitnych gier.
Katana moja 1sza miłość

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: martinex 2017 » wtorek 03 sie 2010, 22:12

Przed formatem robi siê backup danych :P

Masz racjê, tej konsoli brakowa³o tego klimatu jakie mia³y PSX czy Dreamcast. Xbox 360 wcale lepszy nie jest pod tym wzglêdem.

Zaawansowy Forumowicz
Awatar użytkownika

Postautor: TroniC » środa 04 sie 2010, 23:05

A ja oceniam ja jako jedną z najlepszych konsoli jakie się ukazały. Pamiętam, że gdy pojawiły się oficjalne dane o sprzęcie nabijałem się ostro z twardego dysku , procka Celerona itp. Czyli - poszedłem z prądem większości posiadaczy PS2 nazywając Xboxa pecetem udającym konsole. Potem zauroczony Ninja Gaiden, Doomem oraz XBMP/XBMC zakupiłem klocka. Efekt? PS2 poszła na 3 miesiące w totalną odstawkę, a następnie bez cienia żalu do żyda. ;)
Rozczarowującym był szybki zgon konsoli i przerzucenie całej mocy na 360tkę... Ale dla tych kilkunastu gier które pokazywały moc tego sprzętu... Dla sceny która cuda wyczyniała... Miazga! Kto wie ile byśmy czekali na online dla PlayStation gdyby nie pierwszy Xbox który jak by nie patrzeć zasadził konkretnego kopa w dupę Sony. Takiego na przebudzenie. ;) I dobrze - to był czas gdy marka Playstation zaczynała obrastać w piórka...
Fakt - może nie ma "duszy", ale kto gwarantuje że za 10 lat nie będziemy z rozrzewnieniem wspominać Xboxowych gier, grzebania w bebechach czytając tutki na necie żeby wymienić dysk na większy i innych rzeczy? To takie wspomnienia tworzą legendę (przynajmniej u mnie). Kto pamięta wychodzenie z pokoju podczas loadingu małego Atari, czy dyżurny śrubokręt przy C64 ten wie o czym mówię...
Sam posiadam obecnie dwa Xboxy. Jeden to kolekcjonerski Crystal, drugi normalny czarny kloc... Ten drugi posłuży do budowy domowego automatu arcade... ;) A pierwszy to oczywiście wszelkie przyjemności płynące z Media Center i gry. ;)
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Pisarz i filar portalu (1)
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Postautor: Kamillo » czwartek 05 sie 2010, 00:56

Xboxa sam nie wiem dlaczego kupiłem w wakacje 2006. Łyknąłem nówkę, bez przeróbki z dwoma grami... I tak po tym jak przeleżał na półce go sprzedałem kilka miesięcy później.
Teraz chcę nabyć znowu, nie ukrywając dla kilku gier, przy których wyliczaniu nie użyje więcej niż jednej ręki, aktualna śmieszna cena na to pozwala, a jako były napaleniec nie mogę pozwolić sobie na przeoczenie kilku perełek ; )

Nie zgodzę się, że jest lepszy od PS2. Panowie, klocka nie ma z nami od 3 lat, jest młodszy od czarnuli która nadal jakoś ciągnie. Możliwośći fakt, ma o wiele większe, ale liczą się gry... A kilka hitów nie przebije ogromu lineupu soniaka.

Rozpisałem się, prawda ? ^^
Awatar użytkownika

Postautor: wariat133 » czwartek 05 sie 2010, 01:34

Zgadzam się z TroniC ta konsolka dała mi mnóstwo satysfakcji siedząc z lutownicą w reku i poradnikiem repair guide for xbox, zresztą nie chodzi tylko o to ukończyłem na niej kilka naprawdę świetnych gierek np. JSRF (mam hopla na punkcie seri sam malowałem po ścianach z powodzeniem).
konsola graficznie dawała kopa -splinter cell duble agent. Kupiłem ją ponieważ DC zdechł śmiercią tragiczną ale cheroiczną troche jak bochater romantyczny stąd kult tego sprzętu- moim zdaniem. Xbox w tamtym czasie był uważany za duchowego spadkobiercę DC. Pamiętam jak dziś te plotki o przejęciu segi przez mikro miętkich, kompatybilność Dc z xbox tylko że ms podobno nie chciał aby gry z dc odpalane na xie miały opcje online więc spełzło na niczym. Zresztą uważam że gdyby ms kupił segę w tamtym czasie dziś zamiast x360 byśmy mieli sege x360. no i oczywiście support segi dla xa więc te argumenty przemawiały za kupnem konsoli billa G. nie zawiodłem się- gry były super, scena, ogólne możliwości moddingu-jednak zabrakło tej kropki nad i tzn klimatu, tego nie mia,ł a dc: z niego wylewa się dusza, tysiące pracowników segi wieżących w sukces... sprzedałem xa za smieszną cenę na allegro (potrzebowałem szybko plnów) szkoda bo wpakowałem w niego kupe kasy no ale taka mentalnośc polaków jak najtanie kupić, zresztą ja sam jestem taki. na pewno będę ją ciepło wspominał.
Katana moja 1sza miłość

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: martinex 2017 » czwartek 05 sie 2010, 22:30

Ja nadal gram na tej konsoli. Od momentu padniêcia mojego DC gram na niej tylko i wy³±cznie.

Ale sobie pozwolê obaliæ mit o jej bezawaryjno¶ci.
Konsolê mam od 2006 roku, zakupion± now± w sklepie.
Obecnie nawala:
-Zasilanie dla HDD, pozycja kabelka molex ma znaczenie - brak napiêcia w trakcie gry = zawiecha twarda i granie od ostatniego save'a:P
-Zasilanie dla DVD
-Problem z ta¶m± IDE, napêd musi byæ wyjêty z swej obudowy, inaczej konsola zwyczajnie w ¶wiecie go nie wykrywa. Efekt uboczny - mam rozkrêcon± konsolê. Napêd dzia³a ¿yleta od nowo¶ci, tyle ¿e nie znosi CD-RW :P. By³ w sumie sporadycznie u¿ywany. Mam jeszcze awaryjny napêd w PC przystosowany do konsoli (pod³±czany w identyczny sposób co oryginalny).
-Oryginalny dysk Seagate pad³ po dwóch latach (od trzech lat mam PeCetowskiego WD 160GB, który mimo zaników napiêcia nie robi problemów)

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: miodo » czwartek 05 sie 2010, 23:22

Dla mnie konsola ma służyć do grania i mam gdzieś wszystkie mody, scenę czy możliwości techniczne skoro gier jest mało a jako media center pc zawsze będzie lepszy(obsługa wszystkich formatów, wideo w hd no i sterowanie pilocikiem BT ^^)
Pozatym xkloc jest brzydki, pad jest zajebiście niewygodny a biblioteka gier to kilka perełek na krzyż i masa dennych konwersji z pecetów, choć są wyjątki, np. Dreamfall. No i ten brak RPGów...
Grafika może i ładna ale brakuje takich 'wyciskaczy mocy' jak GT4 czy GoW na PS2.

Tak czy owak planuję kupić xpudło bo:
- dino crisis 3 - jako fan serii nie mogę odpuścić najnowszej odsłony
- painkiller - wypada sprawdzić przed premierą bulletstorm :)
- conker
- dreamfall

No i niska cena, także warto spróbować, jak mi się nie spodoba to pójdzie do żyda :D
///

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: martinex 2017 » piątek 06 sie 2010, 09:18

Dreamfall mnie rozwali³. Grafika taka sobie (framerate razi), ale ten szpil ma co¶ w sobie.

PS: mi konsola s³u¿y jako Media Center (konsola nie porównywalnie szybciej siê uruchamia ni¿ PC) i jako konsola do gier (emu, Xbox) ;).

Następna

Wróć do ● KONSOLE MICROSOFT