Konsola Xbox - Wasza ocena

Posiadasz w domu konsole Xbox, X360, XboxOne? Wpadnij tutaj - ten dział poświęcony jest Wam - miłośnikom sprzętu Microsoft.

Moderatorzy: Dreamcaster, martinex 2017

Bez pisania wariuje ^^
Awatar użytkownika

Postautor: wojtas-nm » piątek 06 sie 2010, 13:13

jak dla mnie konsola nie powinna służyć tylko do grania. Po co tak ma być, skoro może być lepiej? Xbox to dla mnie obecnie najlepsza konsola jaka wyszła. Nigdy nie miałem z nią żadnych problemów, a jej możliwości są ogromne. Dużo emulatorów (emulowanie konsoli na PC zawsze było dla mnie niewygodne i nie oddawało tego samego co konsola, jeśli było wyświetlane na monitorze ;)). Inna sprawa to XBMC, z który nigdy mnie nie zawiódł, a wręcz przeciwnie, zawsze mnie zaskakiwał z każdą aktualizacją. Od jakiegoś czasu powtarzałem wszystkim co szukali odtwarzaczy DVD do oglądania filmów, że lepiej kupić sobie Xboxa, bo ceny są już podobne i nie będą mieli problemów z odpalaniem nawet filmów w .flv na telewizorze.

Xbox > DC > X360 > ......... PS2

Rozpisałem się, prawda ? ^^
Awatar użytkownika

Postautor: wariat133 » piątek 06 sie 2010, 19:00

:rotfl: i pilot też jest :rotfl:
Katana moja 1sza miłość

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 1
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: Xbox,DC, PS2, PSP,X360

Postautor: martinex 2017 » piątek 06 sie 2010, 19:20

Emu na konsoli to piêkna sprawa:).

IMO Xbox do polecenia jako odtwarzacz DVD mo¿e byæ przekombinowany. Bo jednak trzeba przerobiæ konsolê i wgraæ software przez FTP. A niektórzy nawet nie wiedz± czym jest partycja czy FTP. Nie wspominaj±c o konfiguracji.

Xbox te¿ kuleje jako odtwarzacz pod wzglêdem obs³ugi pamiêci masowych na USB, za¶ sam port w wersji 1.1 (i brak oficjalnego wtyku) mocno ogranicza. No i jednak tylko odczyt i nie wszystkie dzia³aj±.

Kieprawa sprawa tak¿e z HDTV, a sam FATX te¿ mocno ogranicza.
Ale konsola ju¿ ma prawie 10 lat:). Ale ogó³em to jedna z lepszych konsol je¶li mowa o undergroundzie:).

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: miodo » piątek 06 sie 2010, 22:00

Mój pc uruchamia się w 15s + drugie tyle xbmc, odtwarza filmy w 720p(1080p to już za dużo)i nie ma problemów z żadnym formatem. Jak na swoje lata X ma faktycznie spore możliwości, lecz tak jak wcześniej napisałem to nie moc sprzętu się liczy tylko gry. Tak więc PS2 zjada xa na śniadanie bo mimo iż gram na czrnulce już z 5 lat to i tak nadal pozostała mi masa tytułów, w które chciałbym zagrać, lecz brak czasu mi na to nie pozwala :/
///

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Posiadany sprzęt: Xbox One S, PS3, PSP, Dreamcast, GBA, GBC, NDS

Postautor: Tomcio » piątek 06 sie 2010, 23:06

Miodo, skąd ja to znam... Ja też ostatnio nie mam czasu na granie (tylko godzinka, może dwie w dzień wolny od pracy). Chociaż film czasami sobie włączę i to właśnie na Xboksie. Ogólnie konsolka jest świetna - żałuję tylko, że tak krótko była obecna na rynku. Planuję teraz podłączyć go do Internetu i wtedy zobaczymy do czego jest zdolny. Właśnie, byłby ktoś chętny na zabawę online (oczywiście jak uda mi się podłączyć klocka do Sieci, z moimi umiejętnościami może być cieżko :P)? Na przykład w Burnouta Revenge?

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Pisarz i filar portalu (1)
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Postautor: Kamillo » piątek 06 sie 2010, 23:29

Godzinka , dwie dziennie to mało? ; O Ja teraz nie wiem (SERIO) czy wyciągam godzinę, dwie w... miesiącu, i na czas tego niestety zgonić nie mogę. Jedyne chyba teraz co mnie łączy z grami to pokurzone konsole i to forum... jutro mam mięc Max Payne'a 2, więc będzie trochę lepiej.

miodo pisze:Tak więc PS2 zjada xa na śniadanie bo mimo iż gram na czrnulce już z 5 lat to i tak nadal pozostała mi masa tytułów, w które chciałbym zagrać, lecz brak czasu mi na to nie pozwala

Podbijam.

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: Tomcio » piątek 06 sie 2010, 23:43

Napisałem wyraźnie, że 'godzinka, może dwie w dzień wolny od pracy'. Nie myl tego z codziennym graniem, bo na to niestety nie mam czasu. Jak przychodzę z pracy to jest 19.30 i jedyne, o czym marzę, to zimna kąpiel i kolacja. Dopiero później wchodzę na kompa, ew. oglądam jakiś film w tv. Kiedy przychodzi godzina dwudziesta trzecia ja już smacznie śpię, także dużo czasu na granie nie mam. Chociaż bardzo bym chciał, bo na zaliczenie czeka m.in. Ninja Gaiden Black czy Kroniki Ridicka.

W sumie brak czasu nie pozwala mi na kupno PSP, które miałem w planach. Co mi po konsoli, na której nie miałbym kiedy grać? Mam trzy stacjonarne i na tę chwilę mi wystarczy.

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: miodo » sobota 07 sie 2010, 00:25

Dziś wróciłem z roboty o 19; normalnie wracam o 22 - 23 więc pozostaje mi rundka w BF 1943 i tak jak tomcio kolacja, kąpiel i lulu.
Ale jak mam dzień wolny to ohohohohoho - 8 godzin grania to minimum :D
///

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Pisarz i filar portalu (1)
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Postautor: Kamillo » sobota 07 sie 2010, 00:54

Ja dziś wyjątkowo skończyłem prace po 22, dlatego też piątkowy wieczór spędzam w domu. Pracuje u ojca, toteż praca bezstresowa, elastyczna i co kilka dni. Wziąłem się też za rozkręcanie pierwszego, małego biznesu (rzekłbym biznesiku) ale na razie nie chcę zapeszać ; ]

No, już Panowie, wracamy do tematu.

Polećcie mi jakieś must have'y na Xboxa. Bo na razie konsolę chcę nabyć tylko dla Halo, Panzer Dragon Orta, Doom 3, Half-Life 2 i może Ninja Gaiden...

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: Tomcio » sobota 07 sie 2010, 08:40

Jet Set Radio Future - może gra nie zasługuje na najwyższą ocenę i troszkę odrzuca na początku, ale później... Później jest magicznie i nawet nie chce się odchodzić od konsoli. Ja przy niej spędziłem około dwadzieścia pięć godzin.

Conker Live and Reloaded to platformer od Rare, w którym kierujemy sympatyczną wiewiórką. Niech jednak Was to nie zmyli - ów stworzenie nadużywa alkoholu i lubuje się w dziewczynach (trochę jak nasz Jeż Jerzy). Gra jest remakiem znanego tytułu z Nintendo 64 i obfituje w różnego rodzaju gagi i humor pierwszej klasy. Jednym z bossów jest na przykład... Żyjąca kupa, którą musimy niszczyć przy pomocy papieru toaletowego. Grafika jest świetna, a sama gra pokazuje, na co stać iXa.

Forza Motorsport to gratka dla fanów czterech kółek; symulacja doskonała. Moim zdaniem bije na głowę jakieś dziecinne Gran Turismo wieloma aspektami. Jednym takim są uszkodzenia wozów oraz sztuczna inteligencja przeciwników, którzy naprawdę zaskakują. Nie jest to zwykła jazda po sznurku jak we wspomnianym GT. Sama gra jest naprawdę rozległa i oferuje wiele chociażby w kwestii tuningu aut. Tras jest naprawdę wiele - jest i nawet Nurburgring, którego przejechanie zajmuje co najmniej 20 minut czasu rzeczywistego. Forza jest wręcz doskonale wykonana pod względem oprawy graficznej i ja akurat bardzo często do niej powracam - tylko po to, aby rozkoszować się widokami. Must have, nawet dla tych, którzy nie lubią symulatorów.

No cóż, więcej napiszę później, jak wrócę z roboty. A jest tego sporo, uwierz mi.

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: Xbox,DC, PS2, PSP,X360

Postautor: martinex 2017 » sobota 07 sie 2010, 10:55

Ja mam piêcioletni sk³adany PC i muszê siê zadowoliæ tymi 30 sekundami (mam mo¿liwo¶æ ustawienia XBMC tak by domy¶lnie startowa³ XBMC, bez ¿adnych tam pulpitów, logowañ etc. jak na konsoli, ale czas to nadal te 30 sekund - za d³ugo).

Tomcio, MicroSoft ju¿ u¶mierci³ Xbox Live dla pierwszego Xboksa, a tak¿e dla samych gier z tej konsoli odpalanych na X360. Zatem sobie nie pograsz ju¿ przez sieæ. Jedyna nadzieja to Xlink Kai. Ale tutaj dzia³aj± tylko gry z opcj± system link, której Burnout nie posiada. Poza tym masa ludzi gra tylko w Halo 2, sporadycznie w Forzê. Z innymi grami jest masakra. Alternatyw± jest Xbox Connect. Ale tutaj sprawa zapewnie wygl±da podobnie. Trzeba siê na forach umawiaæ inaczej z gry nici:(.

Ja w robocie siedzê od 9 do 18 (15 po jestem ju¿ w domu:D) i na granie styka ok. 1.5h na dzieñ i drugie tyle na PC. A i te¿ nie zawsze, bo czasami wracam przed pó³noc± i wtedy ju¿ nie styka czasu na nic. Dlatego zawsze sobie odliczam dni do weekendu :D. I wtedy gram ile mam ochotê :D. Szkoda, ¿e doba ma tylko 24h, a ludzki organizm musi sobie a¿ tyle spaæ :P.

Z gier polecam RalliSport Challenge 2 - dla fanów czterech kó³ek. Taki Xboksowy zamiennik Sega Rally. Masa tras, masa aut, dwa DLC do pobrania (obecnie najwy¿ej z wareza), dobry OST (z opcj± custom soundtrack) oraz multi (do 4/16 wariatów na system link/XL). Ta gra jako jedna z nielicznych mnie przyci±gnê³a do tej konsoli i by³a pierwsz± gr± jak± zakupi³em na tê konsolê.

Dla dobr± pozycj± by³o oczywi¶cie Shenmue 2 (kto gra³ na DC mo¿e sobie odpu¶ciæ, ja akurat nie gra³em na DC). Dreamfall czy Splinter Cell.

PoprzedniaNastępna

Wróć do ● KONSOLE MICROSOFT