Sega Saturn - awarie, opinie, pytania i pomoc.

Chcesz podyskutować na tematy związane ze wspaniałymi konsolami jakimi są SEGA Dreamcast, Saturn, Mega Drive, SegaCD, Game Gear, Master System? Może szukasz pomocy? Zajrzyj tu koniecznie!

Moderatorzy: Dreamcaster, martinex 2017

Junior to Ja!
Aktualnie gram w: Final Fantasy VIII, Mario Kart 64, Ecco THE Dolphin, Tomb Raider
Posiadany sprzęt: PSX, Nintendo 64, Sega Game Gear, Sega Saturn

Re: Sega Saturn - awarie, opinie, pytania i pomoc.

Postautor: next THE flex » sobota 29 lip 2017, 15:33

Panowie mam pytanie - czy znacie jakiś serwis (najlepiej w Warszawie), który jest w stanie naprawić Saturna ? W mojej sztuce brakuje lasera i piny w porcie padów są jakby "wyciągnięte". Spójrzcie na zdjęcia, bo przedstawiają stan faktyczny konsoli.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak ktoś cos wie to proszę o pomoc. Dzięki

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 6
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1) Soul Calibur - Trofeum 1 (1) Soul Calibur - Trofeum 2 (1)
Persona 3 - Trofeum (1) Upload Master - Trofeum (1) Filar Portalu (1)
Aktualnie gram w: Persona 3 Portable, Need For Speed: Underground
Posiadany sprzęt: MD, SAT, DC, PS1, PS2, PS3, PSP, Wii, DS, 3DS, PC

Postautor: kolo » sobota 29 lip 2017, 18:14

Myślę że powinieneś kupić sobie po prostu drugą konsolę a tą ewentualnie zatrzymać sobie na części, raczej nie będzie w gorszym stanie, a naprawa tego kosztowała by cię tyle co druga konsola, jeśli nie więcej.
Obrazek

Junior to Ja!
Aktualnie gram w: Final Fantasy VIII, Mario Kart 64, Ecco THE Dolphin, Tomb Raider
Posiadany sprzęt: PSX, Nintendo 64, Sega Game Gear, Sega Saturn

Postautor: next THE flex » poniedziałek 31 lip 2017, 10:01

Jak patrzę na alim to laser kosztuje mnie mniej niż 70 pln. Koszt portu padów nie wiem jaki jest, nigdzie nie znalazłem info na ten temat. Myśle, ze łącznie z robocizna nie powinno wyjść więcej niż 200 pln. Za tyle to chyba bym nie kupił konsoli z nowym laserem, czyli prawie nowki sztuki... ;) Jakby ktoś miał namiar na jakiś serwis to proszę o info

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 6
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1) Soul Calibur - Trofeum 1 (1) Soul Calibur - Trofeum 2 (1)
Persona 3 - Trofeum (1) Upload Master - Trofeum (1) Filar Portalu (1)
Aktualnie gram w: Persona 3 Portable, Need For Speed: Underground
Posiadany sprzęt: MD, SAT, DC, PS1, PS2, PS3, PSP, Wii, DS, 3DS, PC

Postautor: kolo » poniedziałek 31 lip 2017, 11:47

Wiesz, te nowe chińskie lasery zwykle nie są tak wytrzymałe jak stare od Segi, poza tym i tak pewnie będziesz musiał poszukać dawcy na port padów, bo osobno może być trudno kupić.
Obrazek

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Medals: 15
RiglordSaga 2 Trofeum (1) Mystaria - Achievement (1) F-1 Challenge Trofeum (1)
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: Outtrigger, Record of Lodoss War, Alien: Isolation, RiglordSaga 2, Eldorado Gate vol.1
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Saturn, PC, 3xAndroid 4.4.2, Raspberry Pi B+

Postautor: Rolly » poniedziałek 31 lip 2017, 23:04

Dokładnie!Ja również wolałbym kupić używanego Saturna w dobrym stanie niż chińskie gówno. Chyba, że będziesz odpalał go raz w roku.
Mój Saturn ma ponad 17 lat i laser chodzi jak żyleta. Nie wspomnę o portach gdzie też musisz szukać dawcy. Zresztą nie wiadomo co w nim jeszcze się posypało.
Za 200zł można spokojnie znaleść np. japońskiego Satka.
Obrazek
Obrazek

Poprzednia

Wróć do ● KONSOLE SEGA