Gry fanowskie - nowinki, opinie itd.

Posiadasz komputer PC, laptopa, grasz na automatach lub przez Steam? Wpadnij tutaj - ten dział jest właśnie dla Was miłośnicy PC i salonów Arcade.

Moderatorzy: Dreamcaster, martinex 2017

Pro User
Awatar użytkownika
Medals: 1
Filar Portalu (1)
Posiadany sprzęt: PC, Mega Drive, Dreamcast, PS 2, DS Lite, Revo K101, NGPC, GPD XD (Android)

Gry fanowskie - nowinki, opinie itd.

Postautor: MartiusR » sobota 08 paź 2016, 23:50

Czyli wątek poświęcony wszystkiemu, co jest związane z jakimikolwiek grami stworzonymi przez fanów jakiejś "oficjalnej" serii/cyklu/itd. Jeśli chcesz się podzielić informacją (i linkiem) do jakiejkolwiek gry fanowskiej - śmiało, nie krępuj się, ten wątek na Ciebie czeka :)

Swego czasu popełniłem artykuł o grach fanowskich z Soniciem. Trochę czasu od tamtego momentu minęło, ale wciąż od czasu do czasu zaglądam, co się w tym "światku dzieje".

W tym tygodniu wyszła siódma "odsłona" (release 7) Sonic World. Można ją pobrać z oficjalnej strony projektu:
https://sonicworldfangame.com/downloads/

Trochę się zmieniło, od kiedy ostatni raz opisywałem ten tytuł. Dodano trochę nowych postaci i plansz, animacje zostały co nieco poprawione, do tego poprawiono system zdobywania emblematów (za które odblokowujemy nowe postacie). Fajnym akcentem jest dodanie Tiary - bohaterki, która miała się pojawić w nigdy niewydanym Sonic eXtreme na Saturna (a przynajmniej w jedenj z inkarnacji tego tytułu). No i w efekcie mamy aż 35 (!) grywalnych postaci. Niestety, główny autor gry (występujący internecie pod nickiem Ozcrash) wraz z tym wydaniem zakończył swoje prace nad projektem. Oznacza to, że ostatnie "oficjalne" wydanie (ósme) jest odłożone w czasie na nieokreślony moment (co może, aczkolwiek nie musi, oznaczać, że wydanie siódme będzie "ostateczną" wersją gry).

I jeszcze coś z innej beczki - do premiery Sonic Manii jeszcze duuużo czasu, więc jeden z fanów, YesMan10... postanowił zrobić fanowską grę. A dokładniej - bazując na nowej strefie, Studiopolis, próbował zrobić coś o "posmaku" Manii (nie wiem czy to oficjalny link, ale stąd grę pobrałem):
https://mega.nz/#!lZkUXCRC!gKawH16B8l_I ... feGlTCaZgY

Rewelacji nie ma, ale IMO cel został osiągnięty (tzn możliwość pogrania w coś, co nawiązuje do Sonic Manii i wykorzystuje grafikę/muzykę, jakie mieliśmy już okazję zobaczyć).

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Filar Portalu (1)
Posiadany sprzęt: PS3, Dreamcast, GBA, GBC, NDS

Re: Gry fanowskie - nowinki, opinie itd.

Postautor: Tomcio » wtorek 11 paź 2016, 10:23

Soniciem nigdy się jakoś specjalnie nie podniecałem, więc tutaj nie mogę się wypowiedzieć. Od czasu do czasu jednak zdarza mi się natrafić na wiadomość o nieoficjalnych grach z innych równie (albo i nawet bardziej) znanych serii.

Ostatnio moją uwagę skupił tytuł AM2R - czyli skrót od Another Metroid 2 Remake. Gra jest w założeniach remakiem drugiej części serii, która lata temu pojawiła się na GB. Jak widziałem po wideo, autorowi udało się przenieść klimat pierwowzoru w XXI wiek, wykorzystując m.in. sprajty z mojego ulubionego Metroida na GBA, tj. Metroid Zero Mission.

Niestety Nintendo stanowczo sprzeciwiło się autorowi projektu i kazało wywalić całość z Sieci. Chociaż wiadomo, że w Necie nic nie ginie i dalej można przy odrobinie chęci znaleźć obraz z grą.

Dobrze wyglądają zwłaszcza bossowie, których twórca gry pewnie musiał na nowo narysować i przenieść w nowy wiek. Pograłbym w to na TV 40'' bardzo chętnie, z padem w dłoni :)

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: Xbox, X360, DC, GBA SP, PSP, PS2, PS1

Postautor: martinex 2017 » wtorek 11 paź 2016, 12:10

Niedługo po Metroidzie pojawiły się fanowskie Pokemony, które równie szybko został zbanowane przez Nintendo. Co ciekawe zanim to nastąpiło pobrano grę 1.5 miliona razy. jednak jest to wersja pod PC, a nie np. GBA..Nintendo nie za bardzo lubi tego typu projekty.

Pro User
Awatar użytkownika
Filar Portalu (1)
Posiadany sprzęt: PC, Mega Drive, Dreamcast, PS 2, DS Lite, Revo K101, NGPC, GPD XD (Android)

Postautor: MartiusR » sobota 15 paź 2016, 16:10

To chyba chodzi o Pokemon Uranium? Czytałem o tym przypadku, Nintendo jest po prostu paskudne jeśli chodzi o stosunek do fanowskich projektów. Zawsze uważałem, że najzdrowszym podejściem (i zarazem najpowszechniejszym) jest polityka "przymkniętych oczu" (oficjalnie nie wspieramy, w praktyce nie robimy żadnych problemów poza naprawdę szczególnymi wyjątkami).

Aaale wracając do tematu - zaczął się coroczny festiwal fanowskich gier z Soniciem, SAGE (Sonic Amateur Game Expo), więc można zobaczyć całą paletę gier zgłoszonych do konkursu (co ciekawe, są również gry "nie-sonicowe") tutaj: http://www.sonicfangameshq.com/SAGE/201 ... transition

Pro User
Awatar użytkownika
Filar Portalu (1)

Postautor: MartiusR » sobota 07 sty 2017, 12:14

Fanowski port (nie)sławnego Sonica 06 doczekał się grywalnego dema:

https://www.youtube.com/watch?v=3a0vbDboZuM

(projekt nie ma własnej strony www, dlatego zarzuciłem link do publikacji YT autora, poniżej bezpośredni link do gry oraz wymagania)

https://drive.google.com/file/d/0B6AYae ... FvVkU/view

Wymagania minimalne:
Dwurdzeniowy Procesor
Intel HD Graphics 4000
4GB RAMu

Niestety, nie udało mi się go jeszcze pobrać - wyskoczył mi jakiś błąd o zbyt dużej ilości wyświetleń pliku (mam cichą nadzieję, że ktoś go wrzuci na jakieś alternatywne zródło)

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Medals: 14
Filar Portalu (1) Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1)
Elemental Gimmick Gear Trofeum (1) Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1)
Record Of Lodoss War - 1 (1) Outtrigger- Trofeum 1 (1) Bounty Hunter Sara Trofeum (1)
Aktualnie gram w: Outtrigger, Record of Lodoss War, Alien: Isolation, RiglordSaga 2, Eldorado Gate vol.1
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Saturn, PC, 3xAndroid 4.4.2, Raspberry Pi B+

Postautor: Rolly » piątek 13 sty 2017, 22:52

Wygląda i gra się świetnie!
Widać, ze całość była robiona z pasją. Demo wyszło na wysokim poziomie, nie mam do czego się przyczepić!
Link został skasowany więc przesyłam wrzutkę Sonic 06 na Mediafire.

http://www.mediafire.com/file/761jnquu2 ... n_Demo.zip
Obrazek
Obrazek

Pro User
Awatar użytkownika
Filar Portalu (1)

Postautor: MartiusR » środa 18 sty 2017, 21:40

Super! Na Rolly'ego zawsze możemy liczyć :)

Kurczę, niestety, przyszła dość niedawno (w wywiadzie dla Sega Bits) bardzo niefajna wieść - okazało się, że "ojciec" projektu (znany pod ksywką Gistix) wycofał się z kierowania projektem:

http://segabits.com/blog/2017/01/13/int ... -06-unity/

Nie chciałbym krakać (bo uważam, że to fajny projekt i chciałbym, aby został ukończony), ale coś czuję, że po takiej wolcie może on się po prostu "rozpłynąć"... i skończy się na tym krótkim demie :(

Pro User
Awatar użytkownika
Filar Portalu (1)

Postautor: MartiusR » sobota 29 kwie 2017, 15:58

Niecałe 2 tygodnie temu wyszła pełna wersja fanowskiej gry Sonic: Time Twisted:
https://overboundstudio.com/index.php?a ... _page&id=1

Bardzo dużo "oryginalnej" zawartości, począwszy od poziomów, skończywszy na modelach postaci. Pewne zapożyczenia z klasycznego cyklu są, ale przerobione w bardzo fajny sposób (np jest etap bonusowy z widokiem z tyłu jak w Sonicu CD, ale zamiast poruszania się po zamkniętej planszy i niszczenia UFO ścigamy się po długaśnej trasie z Metal Soniciem).

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Medals: 14
Filar Portalu (1) Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1)
Elemental Gimmick Gear Trofeum (1) Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1)
Record Of Lodoss War - 1 (1) Outtrigger- Trofeum 1 (1) Bounty Hunter Sara Trofeum (1)
Aktualnie gram w: Outtrigger, Record of Lodoss War, Alien: Isolation, RiglordSaga 2, Eldorado Gate vol.1
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Saturn, PC, 3xAndroid 4.4.2, Raspberry Pi B+

Postautor: Rolly » czwartek 11 maja 2017, 20:58

Dzięki za info MartiusR ;)
Przegapiłem gdzieś tego niusa a trzeba go koniecznie umieścić na stronie głównej.
Gra wygląda naprawdę fajnie no i ten czas tworzenia (12 lat!) zasługują na dużą uwagę!

Obrazek
Obrazek

Członek ^^ Forum
Awatar użytkownika
Posiadany sprzęt: Nie mieści się :(

Postautor: Aris » czwartek 11 maja 2017, 21:22

Jak to zdobyć <3 :*

Wróć do ● PC & ARCADE