14.09.09 Najlepszego dla konsoli SEGA Dreamcast.. [ Rolly ]
9.09.2009 obochodzilśmy 10 urodziny Dreamcast'a. Jak się okazało konsola ma nie tylko wsparcie graczy ale i niezależnych developerów. Dziś w łapy fanów DC trafia Last Hope : Pink Bullets (zamówienia tutaj) i dodatkowo zapowiedziano już na październik premierę Rush Rush Rally Racing (tutaj możecie zamówić grę) oraz tu niespodzianka - kontynuację gry Blocks pt. Irides (preordery składamy tutaj). Będzie w co grać ! Nie zapomincie obejrzeć trailerów!

24.07.09 OpenSonic i Dreamcast.. [ Rolly ]
Dzięki zdolnemu koderowi jakim jest niewątpliwie Neoblast,posiadacze Dreamcast'a mogą rozkoszować się portem darmowej gry OpenSonic (tak,tak o naszym niebieskim jeżu). Gra wygląda i działa znakomicie na naszej konsolce. Obraz .cdi ściągniecie stąd. Oficialna strona projektu.

opensonic Dreamcast opensonic Dreamcast opensonic Dreamcast

13.07.09 Pipepanic już na DC.. [ Rolly ]
Kolejna gra logiczna i kolejny port na DeCeka. Pipepanic obsługuje, pada, zapisanie stanów gry i w pełni płynną zabawę w rodzielczości 640x480. Za port odpowiedzialna jest drużyna IberDC Team. Plik ściągniecie stąd. Zasady gry i inne info na oficialnej stronie gry http://www.users.waitrose.com/~thunor/pipepanic/ 

28.06.09 Zhongwen.. [ Rolly ]
Również i na scenie DC dzieje się coś ciekawego. Tym razem za sprawą CHN, który kończy sobie powoli prace nad jego grą z gatunku puzzle pt. Zhongwen. Sama rozgrywka zapowiada się bardzo ciekawie a po pierwszy filimik z gry zajrzyjcie pod ten link i na stronę autora.

14.06.09 Dwa nowe teksty.. [ Rolly | Tomcio ]
Tomcio strasznie narzekał, że się obijam a jego teksty stygną. Więc, dziś aby umilić wam wolny czas zapraszam was do lektury jego dwóch obszernych felietonów. Pierwszy o konsoli Dreamcast 2 pod tym linkiem, a drugi poświęcony konsoli SEGA Saturn - do przeczytania tutaj. Na koniec jeszcze jednen news. Ekipa DC-SWAT wydała kolejną odsłonę Dckowego menadżera DreamShell z 4.0 Beta 2. Więcej informacji o zmianach oraz po download zaglądajcie tutaj

dreamshell Dreamcast dreamshell Dreamcast

6.06.09 Nightmare Creatures II PL.. [ Rolly | Tomcio ]
Dziś nasz redaktor Tomcio na forum zaskoczył nas postem iż pracuje nad lokalizacją gry na DeCe pt. Nightmare Creatures II. Postęp prac możecie śledzić w tym temacie. Życzymy powodzenia !

Last Hope Pink Bullets Dreamcast Last Hope Pink Bullets Dreamcast Last Hope Pink Bullets Dreamcast

1.06.09 Last Hope Pink Bullets & Dux.. [ Rolly ]
Dziś rano otrzymałem dziwnie brzmiącego meila od NG.DEV.TEAM. Jakie było moje zaskoczenie gdy przeczytałem iż panowie szykują odświeżoną wersję Last Hope w dodatku z bonusami. Więcej informacji pod tym linkiem. Na koniec zaległy news o shumpie Dux - gra jest już gotowa i wkrótce trafi na półki sklepowe.

Last Hope Pink Bullets Dreamcast

30.05.09 Wracamy.. [ Rolly ]
Powoli wracamy do gry. Długi zastój na szczęście nie spowodował nic poważniejszego dla strony, więc pora zamieścić kilka ważnych newsów. Po pierwsze warto wspomnieć o adapterze kart SD dla konsoli Dreamcast, który jest już od jakiegoś czasu w fazie i produkcji a ostatnio skończono prace i właściwie przechodzi już tylko faze testów kompatybilności. Przewidywalna cena około 20 euro. Po więcej informacji zaglądajcie tutaj. Dodatkowo będą w temacie hardware, nasz polski kolega Deunan przeprowadzi wszystkich miłośników elektroniki przez mały poradnik jak wykonać w dość prosty sposób domowej roboty port USB dla DeCeka. Obszerna lektura pod tym linkiem.

SD Adapter Dreamcast USB Adapter Dreamcast

19.03.09 Wind & Water Puzzle Battles - recka.. [ Rolly | Tomcio ]
Oto kolejny obszerny tekst o jeszcze świeżęj grze logicznej autorstwa Yuan Works. Tomcio więc zabrał się recenzje perełki na DC o ciut dziwacznym tytule Wind & Water Puzzle Battles. Jego materiał przeczytacie tutaj. Przypominam także, że na naszym forum jest już od jakiegoś czasu dostępna grywalna wersja HellGate (niewydana pozycja na DeCe).

7.03.09 Crazy Taxi 2 + Hellgate.. [ Rolly | Kamillo ]
Nasz redaktor nie próżnuje. Dzięki Kamillo, możecie przeczytać kolejny tekst, w którym recenzuje szaloną grę na DeCe - Crazy Taxi 2. Zapraszam do lektury pod ten link. Przy okazji także kolejne dobre wieści. W sieci pojawił kolejny devkit z (niestety) surowymi plikami do niewydanej gry na konsolę Dreamcast pt. Hellgate. Pliki wraz z kodem źródłowym z tego futurystycznego shootera studia Jester ściągniecie ze strony UG.

Hellgate DC Hellgate DC

14.02.09 CSDC.. [ Rolly | Kamillo ]
Z małym poślizgiem, ale jest. Pierwsza polska recenzja Counter-Strike DC! Pozycję dokładnie zrecenzował nam Kamillo, także zapraszam pod ten link aby poznać wszystkie szczegóły.

12.02.09 Chakan.. [ Rolly ]
Dość tajemniczy news prawda ^^ Pewnie wielu z was jest dobrej myśli - i słuszenie. Dzięki Manolo, który zdobył jeden z węgierskich devkitów studia AndNow, przygotował pierwszą betkę (narazie trwają prace aby dostosować ją dla DeCe) skasowanej z listy wydawniczej gry pt. Chakan (przy okazji okazało się, że na devkicie pracowano również nad adaptacją platformówki Mort The Chicken dla Makarona). Surowe pliki ściągniecie stąd.

5.02.09 Dreamphoto Manager.. [ Rolly ]
Nieliczni posiadacze kamerki DreamEye mogą rozkoszować się programem przygotowanym specialne dla nich. BlueCrab przygotowałe bowiem DreamPhoto, narzędzie gdzie któemy możemy zarządzać fotkami wykonanymi przy pomocą kamery do DC. Wersja 1.0.0 do ściągniecia stąd.

25.01.09 Poradnikowe 2xHit combo.. [ Rolly | Kamillo | radEk ]
Jak tu się nie cieszyć, skoro nowe teksty pojawiają się coraz cześciej i w dodatku są coraz bardziej profesionalne. Tym razem dzięki pracy radka i Kamillo mamy dwie solucje. Pierwsza do Under Defeat i druga do Crazy Taxi 2. Zapraszam do lektury. 

24.01.09 CSDC Final.. [ Rolly ]
Tak, tak już jest - stabilna i finalna wersja portu Counter-Strike dla DC za którą odpowiada CSDC Dev Team (świetna robota panowie). Wszyscy posiadacze Makarona obraz w postaci selfboot ściągną z tego linka

17.01.09 GunBird 2.. [ Rolly | Tomcio]
Tomcio wyrasta nam na prawdziwego shump recenzenta. Tym razem w jego szpony wpadł GunBird 2 na DeCe. Jak mu się strzelało? Przeczytacie w tej recenzji. Mała ciekawostka filmowa. tomleecee dodał na stronę Youtube ciekawy filmik porównujący gry Le Mans 24 Hours (DC) oraz Race Driver Grid (X360). Jak ono wypada - zajrzycie pod ten link.

9.01.09 BlockRage 0.2.3.. [ Rolly ]
Dzięki BlockRage to darmowy klon doskonałej gry logicznej Columns (posiadacze konsol SEGI na pewno kojarzą ten tytuł). Wersję z blaszaka zaadoptował Indiket, tak aby w pełni rozkoszowali się się nią posiadacze DC. Obraz cdi ściągniecie stąd.

Transport Tycoon DC

 

2.01.09 Yuji Naka - sylwetka.. [ Rolly | radEk ]
Dzięki materiałowi radka, osoby które nie znały jeszcze profilu mistrza Yuji Naki, mogą w końcu zapoznać się z tą osobą. Felieton do przeczytania tutaj.

28.12.08 Kompilacja Splatterhouse.. [ Rolly ]
Na DCEvolution przygotowało skłądankę modów BoR związanych ze tematemem horrou Splatterhouse. Gotowy obraz .cdi ściągniecie stąd.

Transport Tycoon DC

27.12.08 DalForce prace trwają.. [Rolly]
Na szczeście projekt DalForce (X.O.P) dla konsoli Dreamcast nie umarł. Zwiastun z wczesneij wersji beta obejrzycie pod tym linkiem,a wersję PC'tową ściągniecie stąd.

17.12.08 Paranoia i Dreamcast.. [Rolly]
OVERRiDE & Dreammatrix znowu nas zaskoczyli. Tym razem przygotowali w pełni grywalną pierwszą betkę jednego z najlepszych modów Half-Life pt. Paranoia! Więc i my - posiadacze DC możemy rozkoszować się już portem tej gry. Planowane zakończenie prac nad projektem to początek 2009r. Pierwszą wersję testowową ściągniecie pod tym linkiem i nie zapomnijcie obejrzeć zwiastun filmowy z gry w akcji.

9.12.08 Open Transport Tycoon Deluxe na DeCe.. [Rolly]
Open Transport Tycoon to strategia ekonomiczna znana posiadaczom PC. StevenH to osoba dzięki, której również posiadacze Makarona mogą zagrać również w port tej interesującej gry na swojej konsoli (wymagana klawiatura). Obraz .cdi do ściągnięcia pod tym linkiem. Oficialna strona : http://open-ttd.org/ 

Transport Tycoon DC

8.12.08 Nowa wersja gpspDC.. || [Rolly]
Dzięki pracy rosyjskiego programisty Alexa, możemy wypróbować nową wersję emulatora GBA dla DC. Prędkość skoczyła znacznie i przy niektórych grach sięga już 60-90% oryginału. Prace nad jeszcze większą poprawą szybkości trwają nadal. Pliki do wypalenia do ściągnięcia tutaj.

6.12.08 Coś na Mikołaja.. || [Rolly | Tomcio]
Dziś na Mikołajki znajdzie się coś do poczytania i do ściągania. Na pierwszy ogień idzie Tomcio, który przygotował recenzje do szutera Psyvariar II : The Will Be Fabricate na DC. Kolejny strzelający to OVERRiDE, który zaserwował nam nową wersję zapomnianego już trochę programu/playera DCPlaya. Najnowszą odsłonę ściągniecie stąd. Na koniec podwójna niespodzianka, przygotowana przeze mnie dla bywalców naszego Forum - więc zaglądajcie ;) 

30.11.08 Solucja do hitu G.rev.. || [Rolly | Tomcio]
Choć ostatnio na stronie brakuje troszkę swieżych materiałów, nie znaczy to że się obijam. Wręcz przeciwnie. Trwają prace nad nowym wyglądem strony i pewnymi jej usprawnieniami. Tym, którym zaczyna brakować czegoś do poczytania wychodzi na przeciw Tomcio ze swoim poradnikiem do doskonałego shumpa na DC pt. Under Defeat. Przeczytacie go tutaj. Zapraszam do lektury.

27.11.08 To już 10 lat.. || [Rolly]
Dokładnie 10 lat temu zaczeła się przygoda konsoli Dreamcast z graczami. Oby trwała jak najdłużej i pojawiały się wciaż nowe gry. Pamiętajce o maszynce Segi i oby jeszcze przez wiele lat cieszyła się waszą sympatią! Wszystkiego najlepszego DeCe ^^

22.11.08 Dynamite Dreams.. [Rolly]
Tak tak. Projekt na szczęście nie umarł. Co więcej, pokazywano już grywalną wersję podczas francuskiego zjazdu Retro-gaming Connexion! Oto kilka fotek z Dynamite Dreams w akcji. Zapraszam także na oficialną stronę projektu.

Dynamite Dreams Dreamcast Dynamite Dreams Dreamcast Dynamite Dreams Dreamcast Dynamite Dreams Dreamcast

21.11.08 Little Ninja.. [Rolly]
Nowy projekt Yuan Works (autorzy Wind & Water Puzzle Battles) o kodowej nazwie Little Ninja właśnie został rozpoczęty. Wiemy już, że gra będzie platformówką. Pierwsze zajawki na na dev blogu pod tym linkiem. Kto wie, może gra zawita również na DC - miejmy nadzieję..

Little Ninja

14.11.08 Dux po raz kolejny.. || [ Rolly ]
Tym razem projekt Dux na Dreamcast'a otrzymuje już oficialną stronę oraz najnowszy trailer prezentujący grę w akcji na większości stage'ów. Zapraszam więc do zaglądania na : www.dux.hucast.net

11.11.08 Już gramy.. || [ Rolly ]
Wind & Water Puzzle Battles już w rękach graczy. Pierwsza dostawa tej gry trafiła właśnie do domów posiadaczy DC. Dzięki stronie Dreamcast Junkyard, możecie dokładnie zapoznać się co znajduje się wraz z grą oraz jak prezentuje się w akcji. Film do obejrzenia pod tym linkiem.

9.11.08 Troszkę emulacji.. || [ Rolly ]
Pojawiły się dwa nowe emulatory (w tym jeden bardziej zoptymalizowany) sprzętów NEC PC-9801 (Neko Project II) i Sharp X1 (X Millenium) dla DeCe. Pliki do samodzielnego montażu przy pomocy BootDreams, znajdziecie na oficialnej stronie Neko Project

 


Archiwum newsów :: 10 :: 9 :: 8 :: 7 :: 6 :: 5 :: 4 :: 3 :: 2 :: 1