SEGA NEWS

21 Grudnia 2019 godz. 11:46  |  Dodane przez : Rolly
Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Mam nadzieję, ubraliście już choinkę, zakupiście prezenty (w tym te z motywami firmy SEGA) i czekacie już tylko na 24 grudnia. Ja ze swojej strony życzę wszystkim odwiedzającym portal Wesołych Świąt. Mam też z tej okazji kilka niespodzianek. Pierwsza to obszerny poradnik instalacji i konfiguracji klona GDEMU do konsoli SEGA Dreamcast. Ciekawi? Klikajcie tutaj. Druga to tłumaczenie Sakura Wars na Saturna! Tak, tak, kilka dni po publikacji mojej łatki, dostaliśmy kolejną perełkę jeśli chodzi o angielskie translacje. Po patch zapraszam na stronę RHDN.N
a koniec nasza kolejna rodzima produkcja. TheFoo wprowadza na rynek nowy kabel o nazwie Sega Dreamcast COMPONENT YPbPr CABLE. Jest to pierwszy na świecie kabel typu komponent dla konsoli Dreamcast z przełączaniem pomiędzy 15 kHz (480i / 240p) - jak w kablu RGB / 31 kHz (480p - PROGRESYWNE SKANOWANIE) - jak w kablu VGA. To najbardziej uniwersalny kabel, który można podłączyć do telewizorów, monitorów lub innych urządzeń, takich jak OSSC. Również dzięki łatwemu przełączaniu można wymusić tryb VGA w grach, które go nie obsługują. Więcej informacji i kontakt pod tym linkiem.


Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 Fighting Vipers (XboxOne)
 Virtua Fighter 5 Final Shodown (XboxOne)
 Crazy Taxi (XboxOne)


14 Grudnia 2019 godz. 00:10  |  Dodane przez : Rolly & RafaGam & Cargodin & xzer0
To prawdopodbnie jedna z ostatnich aktulizacji w tym roku. Kto wie, może na święta pojawią się jeszcze jakieś fajne niespodzianki. W każdym razie, ja już dziś dostarczam Wam prezent pod choinkę, który nie miał jeszcze swojej światowej premiery. Z tej oto podstrony ściągniecie pełne tłumacznie na język angielski do gry The Lost Golem na konsolę SEGA Dreamcast! Łatka działa zarówno z obrazami .CDI jak i .GDI oraz zawiera dodatkowy bonus w postaci DLC! RafaGam oraz Cargodin to dwie osoby, które ponownie pomogły mi w projekcie zajmując się japońskim tekstem w grze. Bardzo Wam za to dziękuję! Na dokładkę, aby nie nudziło Wam się w oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia, xzer0 przygotował również obszerny materiał o modyfikacji konsoli SEGA Saturn tak aby działała w 60hz lub 50hz. Wszystkich majesterkowiczów zapraszam do lektury pod ten link.
PS. Od dziś wszystkie dostępne na portalu poradniki, felietony i recenzje mają dodaną możliwość komentowania poprzez wtyczkę Disqus.
PS2. Zapraszam również na mój mini-blog XBOX RARE http://www.prv.c0.pl/xboxrare/


Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 The Lost Golem English Patch (DC)
 DreamEye Camera Preview (DC)
 Eldorado Gate vol.4 (DC)
 Sakura Wars 3 : Is Paris Burning? (DC)


27 Listopada 2019 godz. 11:10  |  Dodane przez : Rolly
Drodzy czytelnicy. Dzisiejsza data to 21 urodziny konsoli SEGA Dreamcast w Japonii. Z tej okazji mam dla Was aż 3 nowe materiały powiązane z nośnikami GD-ROM, oraz informację o zakończeniu tłumaczenia The Lost Golem na język angielski! Premiera łatki już w grudniu! Dodatkowo wszyscy fani DC z okazji urodzin mogą zakupić bezprzewodową ładowarkę na wzór jednej z trzech flagowych konsol SEGI. Zakupów doknacie na :  https://prtimes.jp/ lub www.facebook.com/penguingoodshk.
Ach! Linki do materialów :
- Jak wykonać kopię całego dysku GD-ROM na konsoli SEGA Dreamcast.
- GD-ROM na konsolę Dreamcast - jak go otworzyć przy pomocy GD-ROM Explorer

- Jak stworzyć obraz GD-ROM typu .GDI dla konsoli SEGA Dreamcast22 Listopada 2019 godz. 18:10  |  Dodane przez : Rolly
Kochani dziś przypadają 25 japońskie urodziny konsoli SEGA Saturn! Czas leci nieubłaganie, ale warto pamiętać o tej świetnej konsoli firmy SEGA. Zachęcamy więc wszystkich jej posiadaczy do długich rozgrywek i posiadówek przy Satku oraz zakupów np. bezprzewodowych kontrolerów od Retrobit.


5 Listopada 2019 godz. 18:10  |  Dodane przez : Rolly
Doczekaliśmy się! Retrobit w końcu na sklepowe półki wprowadza bezprzewodowe kontrolery do konsol SEGA Saturn i Mega Drive! Pady będzie można podłączyć zarówno do konsoli jaki do PC, dzięki 2 przejściówkom dostępnych w zestawie razem z joypadem. Koszt nówki-sztuki to 134zł. Zamówienia możecie składać m.in. pod tym linkiem. Więcej infomacji na : http://retro-bit.com/sega-wireless


Dodatkowo, jako że uzbierałem już pokaźną ilość tłumaczeń i różnego rodzaju prac powiązanymi z ogólnym romhackingiem, postanowiłem uruchomić odzieloną stronę poświęconą wspomnianym projektom. Strona pewnie przejdzie z czasem poprawki, również te kosmetyczne. Mimo to już teraz zachęcam do odwiedzania linku : http://sega.c0.pl/romhacking_mods_translation.html  w którym znajdziecie m.in. świeże nowinki z The Lost Golem.


Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 The Lost Golem English Patch Test (DC)
 Marionette Company (DC)
 Eternal Arcadia Encyclopedia (DC)
 4x4 Jam (DC)


25 Październik 2019 godz. 17:10  |  Dodane przez : Rolly
Miłą niespodziankę urodzinową sprawiło mi polskie studio Forever Entertaiment, które zgodziło się na przeprowadzenie bardzo ciekawego wywiadu dla naszego portalu. Znajdziecie w nim sporo interesujących informacji, oraz nowinek o planach FESA m.in. tych szczególnie ważnych dla fanów firmy SEGA czy serii Panzer Dragoon. Gotowi? Do lektury zapraszam pod ten link.14 Październik 2019 godz. 20:10  |  Dodane przez : Rolly
Dziś świętujemy europejskie 20 urodziny konsoli SEGA Dreamcast! Tak, tak - lata lecą a nasz Makaron ma się doskonale. Jakie mamy z tej okazji niespodzianki? Pierwsza to premiera łatki tłumaczącej grę Napple Tale. Zakończyliśmy finalane testy i poprawki, więc szykujcie się na wspaniałą bajeczną przygodę, która będzie dostępna w zrozumiałym języku już 19 października! Poniżej znajdziecie również film prezentujący kompletny patch w akcji, którego pobierzcie z linku : http://www.romhacking.net/translations/5091/


Drugi prezent to również tłumaczenie na język angielski. Jest to mój projekt w którym aktualnie pracuję jeszcze indywidualnie, ale kto wie czy ponownie nie zaproszę RafaGam do współpracy przy... The Lost Golem. TLG to unikatowa gra logiczna, wydana w bardzo małym nakładzie. Jako, że w międzyczasie zajmuje się Blue Submarine no.6 - ta translacja będzie drugoplanowa.


Na koniec zapraszam na stronę https://www.senileteam.com W Dev-Logu dowiecie się więcej o pracach przy Intrepid Izzy i czym producenci aktualnie się zajmują. Poniżej zajawka z okładki gry.


Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 The Lost Golem (DC)
 Ferrari F355 Challenge Camera Hack (DC)
 Napple Tale English Patch Test (DC)


5 Październik 2019 godz. 20:10  |  Dodane przez : Rolly
Whispered Secrets to nowa gra hombrew na konsolę Dreamcast, za którą odpowiada Ian Micheal. Stworzył on również grafikę, muzykę oraz samą historię. Klikana przygodówka z opcją wyboru różnego rodzaju ścieżek scenariusza dostępna jest zupełnie za darmo! Pobierzecie ją z tego oto odnośnika.


Jeszcze jedna ciekawostka dla posiadaczy DC i internetowego narzędzia DreamPi. Jonatyhyn Arda stworzył multiplatformowe oprogramowanie onazwie DreamPi Companion, które pozowoli Wam na rozbudowaną obserwacje wszystkich graczy podłączonych do sieci. Program ściągniecie ze strony : https://sourceforge.net/projects/dreampicompanion/1 Październik 2019 godz. 8:11  |  Dodane przez : Rolly
Przypominam iż od 5 wrzesnia na stronie pojawiają się już tylko retro-informacje. O powodach decyzji pisałem więcej poniżej. Mimo to, jak widzicie portal nie świeci pustkami. Dowodem na to będzie dziesiejsza recenzja. Materiał ma Was urchronić przech pochopnymi zakupami u wydawcy jakim jest JoshProd. O co chodzi? Zapraszam do lektury świeżynki na konsolę Dreamcast pt. Finding Teddy. Materiał dostępny pod tym linkiem.
Dodatkowo na stronie projektu tłumaczenia Blue Submarine no.6 pojawiła się nowość. Ciekawi? Zajrzycie do tego kącika.


Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 Finding Teddy (DC)
 Sword of the Berserk: Guts' Rage - Prize Box & Bonuses (DC)


25 Wrzesień 2019 godz. 17:55  |  Dodane przez : Rolly

Dziś informacja prosto ode mnie. Pamiętacie iż jestem w trakcie prac nad tłumaczeniem Blue Submarine no.6 Time&Tide na DeCe? Jeśli tak, mam dobrą wiadomość. Mój kolega RafaGam skończył tłumaczyć wszystkie dialogi dostępne w grze. Ja zakończyłem w międzyczasie konwersję filmów i grafik. Pozostaje najbardziej mozolna praca z ręczną implementacją dialogów oraz problematyczne krótkie japońskie dialogi audio. Udostępniłem również krótki film, pokazujący jak działają pierwsze zmiany w samej grze. Dostępny jest on pod linkiem : https://www.youtube.com/watch?v=P10aHeGN1D4
Dodatkowo dla moich projektów uruchomiłem podstronę w dziale 32&128 Bits.

Xeno Crisis

Informacje z innej beczki dostarcza również zespół Bitmap Bureau. Ekipa odpwiedzialna za strzelankę 2D pt. Xeno Crisis podaje iż premierę gry ustalono na 28 października. Dotyczy to zarówno wersji na konsolę SEGA Mega Drive jak i SEGA Dreamcast. Wersja 128-bitowa ma posiadać wsparcie m.in. dla kontrolera Twin-Stick (!), wibracji, VMU i kilka większych usprawnień w stosunku do 16-bitowca. Producenci udostępnili również dwa nowe filmy prezentujące grę w akcji. Linki poniżej.

Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 Xeno Crisis (DC)
 Xeno Crisis (SMD & DC)
 Virtua Fighter Cyber Generation (GC)


14 Wrzesień 2019 godz. 12:35  |  Dodane przez : Rolly
Mamy kolejną nową grę na konsolę SEGA Dreamcast! W dniu dziejszym JoshProd potwierdził, że pod koniec roku 2019, na sklepowe półki trafi SATAZIUS Next - rozbudowany shooter 2D za którego odpowiada japoński developer Astro Port. Gra jest cały czas w fazie produkcji - producent potwierdza iż do poprawy pozostaje prędkość animacji. Mimo to, te kilka mięsięcy ma spokojnie wystarczyć aby gracze jeszcze w tym roku mogli odebrać swój egzemplarz i już niedługo składać zamówienia na : https://www.pixelheart.eu/Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 SATAZIUS Next (DC)
 For Smyphony (DC)
 Cherry Blossom (DC)
 Virtua Striker 3 (GC)
 Evolution (DC)


5 Wrzesień 2019 godz. 18:33  |  Dodane przez : Rolly
Drodzy czytelnicy już za kilka dni 9 września będziemy obchodzić amerykańskie 20 urodziny konsoli SEGA Dreamcast! Na tą okazję przygotowałem dla Was pierwszą beta wersję łatki tłumaczącej do genialnej platformówki z elementami rpg pt. Napple Tale! Wszyscy chętni mogą pobrać ją z dedykowanego kanału pod adresem https://discord.gg/FyRJpQj Dodatkowo czeka na was backup strony Dricas  - również w języku angielskim!
Kazade natomiast poinformował, że liczba zarejstrowanych urządzeń do DeCekowej gry sieciowej opierających się o DreamPi przekroczyła 2000! Jeśli jeszcze tego nie zrobliliście - skorzystacjie z poradnika dostępnego na naszym portalu.


Mam też jedną smutną wiadomość. Kończy się pewna epoka, na którą jako jedyny prowadzący portal mam coraz mniej czasu. Z dniem dzisiejszym, ze względu na ubywające z miesiąca na miesiąc zainteresowanie z Waszej strony, oraz znikomą aktywność na Forum wstrzymuję publikację wiadomości związanych z rynkowymi nowościami (typu Yakuza 7 czy Humankind) i sprzętem next-gen. Pozostaję już tylko przy niujsach o DC, Saturnie, Mega Drive, Master System i Game Gear i sporadycznie - salonach arcade. Stąd aktualizacje portalu mogą być znacznie rzadsze. Zamykam również kanał na serwerze Discord.
Oczywiście nadal przyjmuję i zawsze znajdę miejsce na wszelkiego rodzaju recenzje czy felietony poświęcone nowym tytułom, jak i tym ze strefy retro.

Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 Napple Tale - Translation Test (DC)
 es (DC)
 
Metal Wolf (DC)

 Advanced Daisenryaku 2001 (PC&DC)


17 Sierpień 2019 godz. 13:31  |  Dodane przez : Rolly & Venra
SEGA Saturn jest na stronie troszkę pomijany ale to nie znaczy, że w Polsce już nikt na nim nie gra. Żywym przykładem jest Venra, który debiutuje na portalu SEGA-SKY i zaprasza Was do przeczytania recenzji jednej z najlepszych strategii na Satka pt. Dragon Force pod ten link.
Po lekturze czas na dość nietypową zapowiedź. Psycho, jeden z użytkowników portalu ObscureGamers pochwalił się iż jest w posiadaniu dev-kitu z nigdy niewydanej gry na Dreamcasta - Microsoft Combat Flight Simulator WWII Europe Series! Jak się okazuje, SiZiOUS, który zgłosił się do pomocy przy plikach opartych na WinCE, kilka dni temu uruchomił ten tytuł na jednym z emulatorów. Czekamy na postępy prac i szybką możliwość zagrania w ten tytuł na DeCe!


Na koniec informacje o tajemnicznej grze, która nawiasem mówiąc może być tym głośnym tytułem AAA mocno skrywanym przed prasą. Ma zadebiutować na targach Gamescom 2019 a jedyne co wiemy to, że prawdopodbnie tytułem będzie Humankind (jakiś czas temu SEGA zarejestrowała ten znak towarowy), co sugeruje nazwa strony : https://hmkd.sega.com/ 

Co gramy w SEGA-SKY.TV?
 Daytona USA (SAT)
 SEGA Rally (SAT)
 
SEGA AGES: Dragon Force  (PS2&PS3)

 AnEarth Fantasy Stories: The First Volume (SAT)


10 Sierpień 2019 godz. 9:41  |  Dodane przez : Rolly
Dzisiejsze wiadomości zdominuje SEGA Dreamcast. A to za sprawą m.in. kolejnej nowej gry (w dodatku, która nigdy nie pojawiła się oficjalnie w sprzedaży) działającej od wczoraj w trybie Online! Internet Gamepack to zestaw aż 6 różnych gier logicznych, w które możecie pograć ze znajmymi przez sieć np. dzięki DreamPi. Serwer do życia przywrócił niestrudzony Shuouma. Gra wymaga modyfikacji IP, więc koniecznie pobierzcie obraz z tego linku.


Miło mi również zaprezentować Wam dwa nowe modele zasilaczy (PSU) do konsoli SEGA Dreamcast. Pierwszy to DreamWave - dość drogi ale bardzo wysokiej jakości zamiennik, zawierający w opcji moduł Bluetooth dla 4 bezprzewodowych kontrolerów! Chętni na zakup? Zaglądajcie na stronę http://www.dreammods.net/

                    Picture

Drugi to niskobudżetowy zasilacz wyprodukowany w Chinach, który zakupiłem jakiś czas temu i zdecydowałem się opisać Wam go oddzielnym materiale. Jak wypadłyyjego testy? Czy jest wart 74zł? Zapraszam pod ten link.


Na koniec kilka słówo o ważnym projekcie nazwanym Polymega. To wielosystemowa retro konsola mogąca odpalać idealnie gry m.in. z konsoli SEGA Saturn(!), Mega Drive czy SEGA CD. Nie tylko z dysku ale i również z org. nośników takich jak CD czy kartridże! Sama konsola wraz z czytnikiem CD i bezprzewodym padem to koszt $299.99 (preorder). Dodatkowe moduły będzie można dokupić. Zapowiada się interujsująco, ale żeby nie zostawić Was z garścią suchych informacji - zapraszam na obszerny wywiad z producentem oraz na stronę : https://www.polymega.com/Co gramy w SEGA-SKY.TV?
 Polymega (Wywiad)
 Ms. Pac-Man Maze Madness (DC)
 Nobunaga no Yabou: Shouseiroku with Power-Up Kit (DC)
 Bounty Hunter Sara (DC)
 
Sunrise Eiyuutan (DC)

Archiwum newsów i wiadomości : 
>> 24 >> 23 >>
22 >> 21 >> 20 >> 19 >> 18 >> 17 >> 16 >> 15 >> 14 >> 13 >> 12 >> 11 >> 10 >> 9 >> 8 >> 7 >> 6 >> 5 >> 4 >> 3 >> 2 >> 1