[ 14.12.2016 | Dodane przez : Martin ]  
Produkcja Shenmue III teraz wkracza ostatni etap produkcji na pełną skalę. Raczej nie ma co liczyć, że tytuł ukaże się pod koniec 2017 roku. Na początku przyszłego roku developerzy zamierzają pokazać kilka nowych wstawek z nowego Shenmue III - zapewnie będą to jakieś filmiki. Jednak dotrzymanie wcześniej założonego terminu nie jest już zbyt realne.
Od 15-ego grudnia zostaną uruchomione zamówienia przedpremierowe na wersję PC.

[ 12.12.2016 | Dodane przez : Martin ]  
Pojawiło się kolejne wideo z Yakuzy 6 prezentujące minigierki oraz pełne wersje gier takich jak Space Harrier, Super Hang-On, OutRun, Virtua Fighter 5 i wiele innych. Kolejne 80 minut filmu:).

[ 11.12.2016 | Dodane przez : Martin ]  
Yakuza 6 może być dla nas dodatkowo ciekawą pozycją, bo znajdziemy w niej grywalne wersje takich gier jak Virtua Fighter 5, Fantasy Zone, Out Run, Super Harrier czy Super Hand-On. Chociaż trzy ostatnie pozycje były grywalne w obu częściach Shenmue, tak bardziej ciekawą pozycją jest piąta odsłona serii Virtua Fighter. W odświeżonej wersji VF5 znajdujemy 19 grywalnych postaci, a także tryb dla dwóch graczy. W poniższym filmiku możecie zobaczyć Virtua Fighter 5 uruchomione na konsoli PlayStation 3 oraz wersja pochodząca z gry Yakuza 6 na PS4 Pro.

[ 11.12.2016 | Dodane przez : Martin ]  
Podczas imprezy PlayStation Experience SEGA wraz Sony zapowiedzieli plany wydania Yakuzy 6: The Song of Life na rynku europejskim oraz amerykańskim. Co prawda dopiero na początku 2018 roku, ale jednak. Ale już teraz możecie zobaczyć jak ta produkcja prezentuje się na konsoli PlayStation 4 Pro. Na filmie zaprezentowano pierwsze 80 minut rozgrywki w rozdzielczości 1080p. Nie oglądałem filmu w momencie publikacji, ale może się okazać że połowa materiału to przerywniki filmowe:).


Premiera gry Yakuza 6: The Song of Life jest przewidywana na początek 2018 roku. Japończycy swoją wersje otrzymali 8-ego grudnia tego roku.

[ 3.12.2016 | Dodane przez : Rolly ]  Dodaj opinie do artykułu   
Ahoj gracze!
Mam nadzieje, że pamiętaliście o dniu 27.11? Jeśli nie to przypominam - to japońska 18-tka konsoli SEGA Dreamcast!
Na tą okazję przygotowaliśmy Wam cztery nowe materiały tekstowe.
Na początek pierwsze w Polsce dwa profesjonalne felietony autorstwa naszego głównego technika - xzer0.
Przygotował dla Was montaż podświetlenia na karty VMU oraz to na co wszyscy czekali - symulator (modulator) napięcia modemu dla DeCe. Co za tym idzie? Wracamy do rozgrywki sieciowej! Pierwszy artykuł dostępny pod tym linkiem. Drugi w tym odnośniku. Zamówienia na Voltage Inducer możecie składać na naszym Forum.
Ja ze swojej strony przygotowałem poprawki recenzji jednej z najlepszej serii z gatunku taktycznych rpg pt. RiglordSaga (Mystaria) dla konsoli SEGA Saturn. Cześć pierwsza czeka na Was pod tym linkiem. Kontynuacja natomiast - pod tym skrótem.

Voltage Inducer Dreamcast Polska

Po dogłębnej lekturze czas na wieści.
Yu Suzuki w najnowszej aktualizacji projektu Shenmue III opowiada o ścieżce dźwiękowej, która zawita do części trzeciej. Wszyscy fani na pewno pokochają nowe utwory. Filmik z prezentacji Yu sana dostępny jest na : http://shenmue.link/news/shenmue3/409/?en oraz na YT w linku poniżej.

bigevil_blog_kickstarter.png

Musimy również napisać o kolejnej grze, która czeka na wsparcie fanów i zaistniała dzięki portalowi Kickstarter.
Tangelwood autorstwa Big Evil Corporation to platformówka 2D ze stworem o imieniu Nymn, który musi powrócić do swojej rodziny. Gra zmierza na 16-bitową konsolę SEGA Mega Drive / Genesis. Projekt dofinansujecie na : https://www.kickstarter.com/projects/63454976/tanglewood-an-original-game-for-the-sega-genesis-m/

Co gramy w SEGA-SKY.TV?
   Shenmue III [PC & PS4]

[ 22.11.2016 | Dodane przez : Rolly ] 
Dodaj opinie do artykułu   
Dziś czeka na Was spora porcja materiałów filmowych. Głównie z samych nowości.
Jako pierwszy reklamuje się nowy action rpg zmierzający do salonów arcade, za którego odpowiadają mistrzowie z SEGA AM2. Oprócz fenomenalnej grafiki, autorzy zapowiadają rozbudowany system gry i masę przedmiotów. Zwiastun Soul Reverse (czyżby szykował się duchowy następca Quest of D?) dostępny poniżej. Więcej o samej pozycji na : http://arcade.soulreverse.jp/ 
Drugą świeżynką filmową będzie również klasyka wyścigowego gatunku znana wszystkim posiadaczom Saturna, DeCe i grającym na maszynach zarobkowych - mowa o Daytona Championship USA 3.
Ekipa SEGA Amusements pokazała pierwszy prototyp boardu zasilającym tą scigałkę podczas targów IAAPA 2016. Zapowiada się kolejna genialna odsłona wyścigów zbliżonych do serii Nascar.

Daytona 3 Championship USA

Do zestawu dołącza się kolejna premiera. Tym razem dla konsol SEGA Dreamcast i Saturn.
Brazylijskie Titan Game Studios zapowiada bowiem iż na nasze platformy zawita Survival Code. Gra będzie dynamiczną strzelanką 2D zbliżoną do kultowego Turricana. Jak prezentuje się wstępny silnik gry obejrzycie w zakończeniu newsa. Więcej informacji o samej grze dostępnej jest na : www.titangamestudios.com

Survival Code

To jeszcze nie koniec. Na 16-bitową SEGA Mega Drive wystartował właśnie współfinansowany przez fanów projekt platormówki o tytule Tanglewood. Przygody stwora o imieniu Nymn możecie wspierać na portalu Kickstarter https://www.kickstarter.com/projects/63454976/tanglewood-an-original-game-for-the-sega-genesis-m .
Finiszujemy informacją z rynku mobilnego - Mobcast potwierdził iż do gry Lumines Puzzle & Music zawita paczka z muzyką i etapami z gry Rez! Gra dostępna jest w wersji płatnej (tylko 4.55 zł) i darmowej (rynek japoński). Produkt do kupienia na : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobcast.lwt.global&hl=pl

Lumines Puzzle Music + REZ Pack

 Co gramy w SEGA-SKY.TV?
 
 Soul Reverse [Arcade]  Survival Code [iSaturn &  Dreamcast]
 Lumines Puzzle & Music [iOS&Android]  Daytona 3 Championship USA [Arcade]

[ 6.11.2016 | Dodane przez : Rolly ]  Dodaj opinie do artykułu   
Tym razem krótko ale treściwie.
Zaczynamy od prezentacji rewelacyjnej i rewolucyjnej polskiej aplikacji Remotr, dzięki której przeniesiecie swój komputer na dowolny ekran smartfona czy tabletu. Gry, emulacja, programy wszystko w wersji mobilnej! Zapraszam do lektury pod ten oto link.

 REMOTR

Przedwczoraj na polskim rynku miała premierę gra na którą czekają wszyscy fani menadżerów piłkarskich.
Football Manager 2017. Gra oczywiście jest w pełni przetłumaczona przez firmę Cenega na język polski, posiada nowy silnik meczowy oraz po raz pierwszy w długoletniej historii serii, w grze pojawi się nasza rodzima Lotto Ekstraklasa! Zapraszamy do zakupów.

FM 2017 PL

W środę natomiast światem wstrząsnęła wiadomość z oddziału firmy SEGA odpowiadającej za rynek Arcade w USA i Europie. SEGA Amusements zapowiedziała bowiem, że po 18 latach na automaty zawita nowa odsłona kultowych wyścigów - Daytona 3 Championship USA! Do współpracy zaproszono wiele osób odpowiedzialnych za wcześniejsze części, pojawi się również fenomenalny twórca dźwięków i utworów - Takenobu Mitsuyoshi!
Gra ma pojawić już na zbliżających się targach IAAPA.
Więcej informacji na : http://www.segaarcade.com/daytona-the-true-legend-is-back  

 Daytona USA 3

[ 1.11.2016 | Dodane przez : Rolly & MartiusR & Martin ] 
Dodaj opinie do artykułu   
Dziś nietypowo, bo w środku tygodnia. Nie zapomnijcie, że dziś Święto Zmarłych. Tradycja oraz pamięc o bliskich zobowiązuje do odwiedzenia grobów. Mimo to zachęcam Was do zapoznania się porcją wiadomości.
Zaczynamy od kolejnych nowych materiałów.
Dziś czekaja na Was - świeżynka od MartiusaR na temat hackowania Sonic Heroes i Sonic Riders do dowolnej rozdzielczości, oraz moje dwie recenzje. Pierwsza to poprawka do klasyku gatunku rougelike - Time Stalkers, drugi to modyfikacja tekstu z hitową pozycją na Dreamcasta pt. Napple Tale: Arsia in Daydream.
Po dłuższej lekturze, wrócie do zapowiedzi. Tym razem ponownie mobilnie.
SEGA zapowiada dwa tytuły, które z powodzeniem do dziś radzą sobie na rynku automatów. Swoje mobilne odsłony dostanę Code of Joker Pocket (doskonała mieszanka rpg i karcianki) oraz StarHorse Pocket (rodzynek dla fanów hodowoli i wyścigów konnych).

 

Obie gry powinny pojawić się w sklepach Google i Apple jeszcze w tym roku. Poniżej pierwsze zwiastuny filmowe.
Temat arcade pojawi się dziś jeszcze raz, bowiem wraz z zapowiedzią Soul Reverse na urządznia przenośnie - SEGA potwierdziła iż swoją wersję gry otrzymają automaty arcade. Za tą edycję tego rpga odpowiadać będzie najlepsza ekipa tworząca gry, czyli SEGA-AM2! Więcej informacji na - http://arcade.soulreverse.jp/

Kończymy? Nie, nie. Koncern SEGA-Sammy oficialnie potwierdził, że wykupił prawa do używania marki Olimpiady w Tokio na rok 2020. Co za tym idzie? Możemy spodziewać się profesionalnych gier opartych o kultowe dyscypliny sportowe. Holdling w komunikacie prasowym przekazał, że jest dumny możliwością wspierania Japonii w tak ważnym wydarzeniu.
Biznesowe sprawy zamyka sprzedaż oddziałów SEGA Live Creation chińskiemu China Animation Group. Co za tym idzie - niestety akcje Joypolis trafiają poza Japonię. S-S zastrzega, że kontrola nad parkiem Orbi zostaje nadal w rękach SEGA Games.

Firma TecToy zapowiedziała odświeżoną wersję konsoli SEGA Mega Drive, która swoją premierę w Brazylii będzie mieć w czerwcu przyszłego roku. System został wyceniony na 499pln. Preorder na swój egzeplarz można złożyć pod tym linkiem.
Konsolka jest bardzo podobna do oryginalnego egzemplarza. Co ważne nie emuluje gier, lecz uruchamia je oryginalnie, iż posiada podobne komponenty do oryginalnej konsoli Segi. Odświeżony Genesis nie będzie posiadać wyjścia HDMI, jednak ma złącze na oryginalne kartridże, a także czytnik na karty pamięci. W pamięci konsoli będzie wgrane 22 gier (Alex Kidd, Alien Storm, Altered Beast, Arrow Flash, Bonanza Brothers, Lumns, Decap Attack, E-SWAT, Fatal Labyrinth, Flicky, Gain Ground, Golden Axe, Golden Axe 3, Jewel Master, Kid Chameleon, Last Battle, Out Runners, Sega Soccer, Shadow Dancer, Shinobi 3,Sonic 3, Turbo Outrun). Bibliotekę tytułów można rozbudować przy pomocy oryginalnych cartów z grami czy właśnie memorek miniSD.

Co gramy w SEGA-SKY.TV?
   Code of Jocker Pocket [iOS&Android]  StarHorse Pocket [iOS&Android]

[ 27.10.2016 | Dodane przez : Martin ]    
W Japonii zostaną wydane dwa bundle packi zawierające konsolę PlayStation 4 oraz grę Yakuza 6. Zapowiedziano dwa takie zestawy: Yakuza 6 Starter Limited Pack oraz PlayStation 4 Yakuza Edition. Pierwszy zestaw będzie zawierał konsolę PS4 z dyskiem twardym o pojemności 500GB (Jet Black - czarna), kopię gry Yakuza 6 oraz theme do menu konsoli na motywie gry. Ten zestaw został wyceniony na 35'980 jenów (1399zł). Drugi zestaw będzie zawierał konsolę PS4 z dyskiem 500GB lub 1TB, kopię gryYakuza 6, theme do menu konsoli, specjalnie zaprojektowane pudełko w temacie Yakuza. Ponadto na konsoli będzie temat graficzny gry (patrz zdjęcie). Ta wersja została wyceniona na 33'480 jenów (1299zł) za edycję 500GB lub 38'480 jenów (1499zł) za wersję z dyskiem 1TB. Preoder na bundlepack można zamawiać pod tym linkiem, do sprzedaży zestawy trafią 8-ego grudnia w Japonii.


[ 22.10.2016 | Dodane przez : Rolly ]  Dodaj opinie do artykułu   
Myst to jedna z moich pierwszych przygodówek i zarazem jedna z ulubionych gier na Saturna. Ucieszyłem się niesamowicie kiedy zobaczyłem, że do nowej wersji 1.9.0 i ScummVM dodano wsparcie dla tego niesamowicie klimatycznego tytułu (czyżby prezent na zbliżające się moje urodziny ^^)! W wersji dla systemu Windows stara jak i nowa wersja "Masterpiece Edition" (w polskiej wersji językowej) działa bez zarzutów! Ale dla nas, oczywiście najważniejszy jest port emulatora na konsolę SEGA Dreamcast. Niestety rodzima wersja używa innej wersji kodeka QT (próbowałem z nią walczyć) i aktualnie DC jej nie odpala. Natomiast starsza wersja anglojęzyczna działa na naszej konsoli stacjonowanej bez większych zarzutów (lekko przycinające się filmy).
Pliki pobierzecie ze strony autorów na https://www.scummvm.org.
Gotowa wersja Selfboot (+ bonus filmowy) już za chwile czekać będzie na Was na naszym forum.

MYST ScummVM SEGA Dreamcast 

Japoński odział mobilny (Android i iOS) Segi wystartował z promocją nowego rpg z domieszką strategii/rozbudowy miasta. Soul Reverse Zero zapowiada się bardzo apetycznie a samą grę promują bardzo fajny trailer z równie doskonałym motywem muzycznym. Więcej informacji na http://zero.soulreverse.jp/

Soul Reverse Zero iOS & Android

Miło mi również poinformować Was, że oficjalne dołączyliśmy do rodziny portali zrzeszonych w SEGA Network. Od zeszłego tygodnia naszymi partnerami się takie strony jak The Dreamcast Junkyard, SEGA Memories, SEGAShiro!, SEGADriven, SEGA Legacy, SEGABits, SEGA Retro, Dreamcast Hub, Dreamcast Sweden, SEGAMag, The Saturn Junkyard!

PS. Kolejne nowe teksty & korekty za tydzień!
PS2. Jeśli chcecie pomóc w poprawkach archiwalnych materiałów - dajcie mi znać w komentarzach bądź na forum.

Co gramy w SEGA-SKY.TV?
   Soul Reverse Zero [iOS&Android]

[ 19.10.2016 | Dodane przez : Martin ]   
Gra Virtua Fighter 5: Final Showdown z konsoli Xbox 360 trafiła do listy gier kompatybilnych i obecnie działa także na konsoli Xbox One. Rolly już wspominał, że do gry Yakuza 6 trafi pełna grywalna wersja gry VF5: Final Showdown. Takie bonusy cieszą.
Niedawno do tej listy dołączył kolejny tytuł - Bayonetta. Aczkolwiek docierają do nas słuchy, że emulacja tego tytułu nie stoi na zbyt wysokim poziomie i gra ma problemy ze stałym frameratem. Lepiej pozostać przy oryginalnych wersjach na Xboksa 360,Wii U oraz PS3.

[ 15.10.2016 | Dodane przez : Rolly & skizo & killim ]  Dodaj opinie do artykułu   
Dzisiejsze wiadomości tak jak obiecałem zaczniemy kolejną porcją nowych materiałów.
Będzie co poczytać gdyż mamy aż 4 teksty!
Zaczynamy od recenzji. Skizo zachęci Was do zabawy w chirurga w grze na NDS pt. Trauma Center - Under the Knife - zainteresowani? Klikajcie w ten odnośnik.
killim natomiast wkracza po raz drugi w mroczny świat japońskiej Yakuzy. Wszyscy chętni chcący poznać kolejne przygody Kazumy Kiryu niech wpadają pod ten link.
Ja ze swojej strony dostarczam poprawkę recenzji Web Mystery : Yochimu Wo Miru Neko na konsolę SEGA Dreamcast dostępną tutaj. Do tego (również na Makarona) przygotowałem Wam tutek, w którym dowiecie się jak stworzyć własne ikoną na karcie VMU. Ciekawscy - klikajcie tutaj.
To na dziś wszystko. Chociaż nie do końca - nie przegapimy przecież świeżych wieści ze świata gier wideo.
Drgnęło coś na polu tłumaczeń na konsole Niebieskich, gdyż mija kolejny tydzień i mamy ponownie nową translację. Tym razem czas na kultowe Policenauts od Hideo Kojimy. Wszyscy posiadacze Saturna ściągną łatkę z http://policenauts.net/english/patches.html

Goat Store dał znać, że produkcja gry SLaVE zbliża się ku końcowi. Fani DeCe czekający na sklepowy debiut tego fpsa mogą posłuchać muzycznej zajawki aby umilić sobie czas do premiery. Link w zakończeniu niusa.
SEGA po cichu (ach ten ich marketing) zaatakowała kolejną mocną marką. Tym razem czas na trzecią cześć Kingdom Conquest: Dark Empire. Nowa odsłona dostała jeszcze więcej opcji, lepszą grafikę i masę nowości systemowych. Produkcją zajęło się studio Hardlight. Gra aktualnie (zarówno Andorid i iOS) jest w fazie "soft launch" i nie jest dostępna w Polsce (oczywiścia apka dostępna jest np. na Apkpure). Więcej na : https://kingdom-conquest.com/
Zachęcam do ściągania i komentowania!

Kingdom Conqest : Dark Empire

Co gramy w SEGA-SKY.TV? :
   Kingdom Conquest : Dark Empire [iOS&Android]  SLaVE [DC]

[ 9.10.2016 | Dodane przez : Rolly & Dreamcaster & Tomcio & xzer0 ]  Dodaj opinie do artykułu   
W tą niedzielę czas  na sentymenty! Na portal wracają archiwalne artkuły, które zalegały na starym dysku!
Kto może spodziewać się powrotu? Zaczynamy!
Tomcio - tutaj czekają na Was : Dreamcast 2 - Prawda czy plotki i Historia SEGA Support Site.
Dreamcaster przypomniał nam również swoją Historię Portalu SSS i Jak tworzyć obrazy homebrew typu selfboot.
xzer0 - opisał natomiast usterki DeCe i ich naprawę. Niestety nieudało się przwyrócić jego autorskich fotek.
Za tydzień kolejny powrót do przeszłości!
Co do ważnych wiadomości. Mamy nowe tłumaczenie kolejnego importa na konsolę SEGA Mega Drive! W engliszu debiutuje taktyczny rpg pt. Vixen 357 autorstwa celciona. Plik dostępny jest na stronie : Romhacking.net

 
 

[ 1.10.2016 | Dodane przez : Rolly ]  Dodaj opinie do artykułu   
Dziś zaczynamy od ekspresowej poprawki i nowego artykuły. Jeden z najlepszych japońskich trillerów na DeCe doczekał się korekty recenzji. es na Dreamcasta ma nowe screeny z gry oraz poprawiony tekst. Zachęcam do lektury tej perełki pod tym linkiem.
Do tego przygotowałem Wam, krótki materiał o tłumaczu Google i jak używać go gdy gramy w importy. Drugi tekst pod tym linkiem.
Jesli chodzi natomiast o wiadomości.
Na Steamie pojawiło się demo Blade Arcus from Shining. Fani bitek 2D atakujcie link - http://store.steampowered.com/app/446040/

Wczoraj na stronie Kickstartera projektu Henshin Engine przekroczono próg finansowy , dzięki któremu posiadacze Makarona będą juz za jakiś czas zagrać w swój port tego platformera! Gratulujemy i dziękujemy w imieniu producentów za ich wsparcie.
27 września seria Sakura Taisen obchodziła swoje 20-lecie. Mamy nadzieję, że SEGA pamięta o fanach tej gry i na tą rocznicę w końcu uraczy nas nową pozycją tej kultowej mieszanki romansidła i strategii turowej.

SEGA Europe natomiast serwuje nam nowe filmy z rozgrywki w Yakuza 0. Poznajcie więc bliżej Kiryu Kazume i Maijme Goro. Filmy w zakończeniu newsa.
Na koniec jeszcze jeden z zwiastun. Tym razem Tetsuya Mizuguchi opowie Wam jak powstaje REZ Infinite i jak będzie wyglądał gdy wyląduje w wirtualnej rzeczywistości. 

Co gramy w SEGA-SKY.TV? :
 Rez Infinite [PS4/PSVR]  Yakuza 0  Yakuza 0 cz.2 

[ 23.09.2016 | Dodane przez : Rolly ]  Dodaj opinie do artykułu   
W końcu przyszedł czas na zmianę. Po wielu latach obcowania z systemem Windows XP, zdecydowałem się zakopać wszystkie śmieci na dysku, wykonać format i reinstalację na Windows 7. Oczywiście kopia ważnych rzeczy wykonana ale trochę potrwało instalowanie i segregacja programów.
Nowość nie ominęła również edytora portalu. Pożegnałem się z leciwym FrontPage i zaprosiłem do współpracy darmowy Expression Web4. Po zapoznaniu się z programem, czas na aktualizację.

Retro Sumus zaprasza wszystkich posiadaczy DeCe na swoją stronę. Znajdziecie na niej masę nowości, nowe demo z gry Xenocider oraz możliwość złożenia zamówienia na tego szutera. Na marginesie jeśli ktoś nie zajrzy pod linka http://retrosumus.com/category/xenocider/  - edycja limitowana (stalowe opakowanie) plus edycja PAL jest ograniczona do łącznie 100 sztuk.

Xenocider Dreamcast

Nie wiem czy pamiętacie ale w skład koncernu SEGA-Sammy wchodzi również studio Marza Animation Planet zajmujące się filmami i cyfrową animacja. Producenci zapowiedzieli, że pracują przy współpracy z Capcom i Kadokawa nad filmem z serii Resident Evil. Biohazard Vendetta pojawi się w kinach pożną wiosną 2017 roku. Poniżej możecie obejrzeć pierwszą firmową zajawkę. Oficjalna strona : http://biohazard-vendetta.com/

BIOHAZARD FILM

Pewnie tylko wyjątki miały okazję być osobiście na targach Tokyo Game Show 2016, mimo to SEGA zachęca do obejrzenia obszernej relacji z imprezy. Ponad 7 godzin relacji z każdego dniaczeka na Was pod linkami poniżej.
Na koniec wspomniemy o portalu Patreon - czyli możliwości wsparcia finansowego dla producentów i autorów różnych projektów. Oprócz wsparcia dla naszego portalu zachęcam również aby dołożyć finansową cegiełkę naszej rodaczce i autorce jedynej polskiej gry na Dreamcasta - czyli Nexinicie. Kto wie, może dzięki waszemu wsparciu kolejny nowy kąsek zawita również na Makrona. Nasz portal wesprzecie pod linkiem : https://www.patreon.com/segasky
Naszą polską programistkę pod linkiem : https://www.patreon.com/Nexinita

Co gramy w SEGA-SKY.TV? :
 Biohazard Vendetta [Film]  TGS 2016 cz.1  TGS 2016 cz.2   TGS 2016 cz.3  TGS 2016 cz.4

[ 10.09.2016 | Dodane przez : Rolly ]  Dodaj opinie do artykułu   
Każda pora na świeże wiadomości jest dobra. Nawet tak późna. Wczoraj bowiem swoje amerykańskie 17 już urodziny obchodziła konsola SEGA Dreamcast. Wszystkim jej posiadaczom, życzymy jeszcze większej ilości nowych gier, wspracia wszelkiej maści koderów, nowych łatek tłumaczących i multum nowych narzędzi!

Urodzinowo dziś rządził będzie więc Makaron. Od kilku dni posiadacze DeCe mogą już zakupić nowego jrpg o którym pisaliśmy już kilka razy - Zia and the Goddesses of Magic. Gra dostępna jest w trzech językach (angielski, francuski i hiszpański). Orion zaprasza na zakupy pod link http://orionsoft.free.fr/retroshop/dc.htm

Oprócz nowych gier nie próżnuje również scena konsoli Dreamcast. Jonas Karlsson poinformował, że do grier PBA Bowling 2001 i palowskiej wersji Quake III Arena wraca tryb sieciowy! To już kolejna gra, w którą zagramy w trybie Online na DeCe! Oczekiwanie na polskie modulatory napięcia powoli nabiera dodatkowego smaczku! Strona projektu dostępna jest dla Was pod linkiem : http://www.dreamcastlive.net/games.html

Dokładkę świetnych wieści serwuje nam zespół Sarumaru Studio, który wystartował na Kickstarterze z grą Henshin Engine. Ekipa donosi, że po uzbieraniu 27000 $, port tej ciekawej platformówki z elementami szutera zawita na DeCeka oraz SEGA CD. Natomiast po przekroczeniu 37000$ pojawi się również kart na SEGA Mega Drive (Genesis)! Projekt możecie wspierać pod tym linkiem : https://www.kickstarter.com/projects/sarumaru/henshin-engine-the-game-pc-engine-tg-16-pc-steam

Wspomnieliśmy coś o SMD? Doskonale się składa. celcion wydał tłumaczenie mało znanego sci-fi rpga na ten 16-bitowy sprzęt Segi pod tytułem Star Cruiser. Warto dodać, że jest to publiczna beta i mogą tu nadal występować błędy merytoryczne lub techniczne, ale powinna być zasadniczo grywalna. Jeśli te mankamenty wam nie przeszkadzają, łatka czeka na pobranie na forum RHDN.

 

Kończymy informacjami ze zbliżającego się wielkimi krokami Tokyo Gameshow 2016. Całą listę tytułów (aktulaizawaną) znajdziecie pod linkiem http://tgs.sega.jp/title/index.html
Zwrócie uwagę, iż na targach pojawią się pierwsze informacje o Space Channel 5 VR: Ukuuki Viewing Show. Jakie Ulala wjedzie do wirtualnej rzeczywistości? Przekonamy się pewnie już niedługo. Przy okazji wspominy iż w 6 części Yakuzy pojawi się pełna i grywalna wersja Virtua Fighter 5 Final Showdown!


Archiwum newsów  18 :: 17 :: 16 :: 15 ::14 :: 13 :: 12 :: 11 :: 10 :: 9 :: 8 :: 7 :: 6 :: 5 :: 4 :: 3 :: 2 :: 1