SEGA NEWS22 Grudzień godz. 12:30  |  Dodane przez : Rolly
Święta Bożego Narodzenia już za rogiem. Nowy rok też powoli puka do drzwi. Z jednej strony rok 2020 był koszmarny (trwająca pandemia). Z drugiej strony dla starszych konsol Segi - wspaniały i pełny nowych projektów. Ja ze swojej strony życzę Wam oprócz hojnego Mikołaja, dużo optymizmu, zdrowia i wspaniałego czasu z rodziną. Nie dajmy się zwariować. A teraz najważniejsze. Prezenty!
sreak udostępnił pliki, które udało się odzyskać z dev kitu kupionego na ebay. Okazalo się, że na dysku znalazły się nieukończone projekty Red Lemon Studios! Tak oto dzięki wsparciu niezastapionego megavolta, na konsoli Dreamcast możecie zagrać już w wersje beta takich tytułów jak poszukiwany od dawna fps Take The Bullet (zawierający również m.in. tryby multiplayer i Deathmatch), którego pobierzecie z tego linku.


Oraz prototyp/demo The Simpsons Bug Squad!, o którym do dziś nie pisały czy mówiły żadne media w ówczenych czasach! Andy Cambell, założyciel studia Red Lemon potwierdził i przygotowano je specjalnie dla wydawcy z Fox Interactive. Poniżej znajdziecie film prezentujący projekt RLS a gotowy obraz czekana Was do pobrania pod tym odnośnikiem.


Na koniec ponownie pojawi się megavolt85 i jego nowy w pełni działąjący port z Atomiswave. SEGA Clay Challenge to kolejna świetna strzelanka dla posiadaczy Decekowego pistoletu. Jeśli lubicie postrzelać do glinianch rzutek i macie zapędy myśliwskie - będzie to gra idealna dla Was.


Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 
The Simpsons: Bug Squad! (DC)
 Take The Bullet
(DC)
 
Ranger Mission (DC/Atomiswave)


13 Grudzień godz. 11:40  |  Dodane przez : Rolly
Nowe gry, zapowiedzi? Owszem! Dreamcastowa scena nie ma czasu na spanie. Przykład? Nape Games informuje, że już na przełomie marca i kwietnia na półki sklepowe trafi ich nowa gra platformowa pt. Reknum Fantasy of Dreams. Swoją otrzymają posiadacze konsol SEGA Mega Dive i Dreamcast. Dodatkowo osoby wspierające kampanię na Kickstarterze jako bonus (dla DC) zgarną port gry PLOID z NESa!


Nie zapominajcie również o Atomiswave! Do biblioteki portów a DeCe dołączyły bowiem : pełna humoru gra sportowa pt. Dirty Pigskin Football, genialne bijatyki - The Rumble Fish 1 & 2, Guilty Gear X ver, 1.5, Gulity Gear Isuka oraz strzelanki na pistolet (!) Ranger Mission i Sports Shooting USA! Oj, grania na święta będzie na pęczki! Ach! i jeszcze jedna ważna informacja. Ian Micheal ciężko pracuje nad nową wersją emulatora Snes4All. Niestety z postów wynika, że będzie musiał skupić się indywidulanych tytułach aby uzyskać 100% kompatybilność. Poniżej wideo.

Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 
Reknum Fantasy of Dreams (DC)
 Maxiumum Speed
(DC)
 
Hokuto no Ken (DC)
 
Snes4All Beta (DC)


6 Grudzień godz. 14:45  |  Dodane przez : Rolly
Dziś Mikołajki, więc mam nadzieję, że w pod poduszkami i w skarpetach czekały na Was niespodzianki powiązane z DeCe, Satkiem bądź Segą. Ja ze swojej strony, mogę dorzucić do kompletu parę ciekawych informacji.
Na japońskim portalu aukcyjnym Yahoo! pojawił się unikatowy GD-ROM o tytule Long-term Care Network Passport. To specjalny dysk przeznaczony dla opieki medycznej. Aktualna cena to ponad 10 tys zł! Decekowy dysk oznaczony jest nr. 673-02284.


Dla konsoli Dreamcast przeznaczone jest również nowe narzędzie autorstwa Sonika. GDMenu CardManager ma  zastąpić nierozwiajną już od dłuższego czasu aplikację GDEMU_SD, dzięki której możemy zarządzać tytułami dostępnymi na karcie SD, gdy używamy GDEMU. Program dostępny jest pod tym linkiem.

Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 
The Rumble Fish (DC)
 
Sushi Bar (DC)


26 Listopad godz. 19:40  |  Dodane przez : Rolly & RafaMGam & esperknight
Już jest! Ponad rok prac nad tłumaczeniem ale w końcu się udało! Projekt tłumaczenia z języka japońskiego na angielski gry Blue Submarine no.6 ~Time & Tide~ został ukończony!  Zaimplementowałem angielski tekst dosłownie... wszędzie - wliczając to w problematyczne sceny audio bez napisów! Wielkie podziękowania dla mojego kolegi RafaMGam, który po raz kolejny wykonał świetną robotę przy tłumaczeniu (nawet ze słuchu!). Jesteś wielki! Dodatkowo duże brawa, za genialne wsparcie przy obsłudze programu Atlas należą się dla esperknight'a, który rozciągnął ilość znaków w dialogach do granic możliwości. Nie mogę zapomnieć też o moim testerze. Eyl to wielki fan gry, dzięki czemu poprawki wdrażałem w ekspresowym tempie. Mam nadzieje, że ta niespodzianka z okazji 22 urodzin konsoli SEGA Dreamcast, dostarczy Wam wspaniałej zabawy na dziesiątki godzin! Sam patch + bonusy do pobrania czekają na Was pod tym oto linkiem.


Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 
Blue Submarine no.6 Time & Tide po angielsku (DC)
 
Blue Submarine no.6 Time & Tide Trailer (DC)

25 Listopad godz. 11:40  |  Dodane przez : Rolly
Nowych wiadomości jest tak dużo w ostatnim czasie, że opoźniam sie w ich publikacji. Wczoraj do sieci trafił patch tłumaczący na język angielski genialną strategię turową pt. Vandal Hearts na Saturna! Autorami jest rosyjski team paul_met & Pennywise. Łatka oprócz samej translacji ma wiele usprawnień - w tym poprawę czasu ładowania. Plik i wszystkie infofmacje znajdziecie na www.romhacking.net/translations/5770


23 Listopad godz. 20:45  |  Dodane przez : Rolly
Atomiswave jak się okazuje skrywa również kilka niewydanych tytułów, które nie zostały nigdy skopiowane. Lista ostatnich 4 pozycji właśnie się skurczyła (pozostały już tylko Premier Eleven i Chicago Chase 1929). Zdumpowano bowiem dwie bardzo ciekawe bijatyki 3D - KenJu i Force Five. Chyba wiecie na co czekam? Dokładnie! Na port dla konsoli SEGA Dreamcast. Już zacieram łapska!   


Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 
The King of Fighters XI - Atomiswave port (DC)
 
Samurai Shodown VI - Atomiswave port (DC)
 
Faster Than Speed - Atomiswave port (DC)


21 Listopad godz. 16:15  |  Dodane przez : Rolly
Biblioteka nowych pozycji na konsolę SEGA Dreamcast dzięki automatowi Atomiswave rozrasta się w bardzo szybkim tempie! I tak oto dzięki pracy megavot85 przy wsparciu yzb mamy kolejne świetne porty - w tym po raz pierwszy gier 3D! To listy dołączają Faster Then Speed (uliczna ścigałka), Knights of Valour The Seven Spirits (chodzona bitka), Dolphin Blue (chodzona strzelanka), The King of Fighters Neowave (bitjatyka 2D), Maximum Speed (wyścigi samochodowe), Demolish Fist (chodzona mordoklepka) i Fist of The North Star (Houkuto no Ken)! Oj będzie się... grało! Ato jeszcze nie koniec! Jeśli ktoś chciałby weprzeć megavolta w jego genialnej pracy - możecie zrobić to poprzez Paypal.


11 Listopad godz. 11:15  |  Dodane przez : Rolly
Świętujemy dzisiaj dzień Niepodległości Polski, dodatkowo jak się okazuje jest to również dzień singla. Na platofmach cyforwych pojawiają się różnego rodzaju promocje na gry, a na portalu Aliexpress możecie kupić masę dodatków do Saturna czy Dreamcasta po sporych zniżkach! Również dziś Brook wydał nowy firmeware do adaptera Wingman SD podłączycie klawiaturę usb oraz będziecie mogli zarządzać wirtualną kartą pamięci! Więcej o nowych funkcjach przeczytacie w moim zaktualizowanym materiale.
Na koniec kolejne genialne wiadomości od megavolta85! Dostępne są już nowe porty arcade boardu Atomiswave - The King Of Fighters XI, Samurai Shodown VI i NeoGeo Battle Coliseum!


Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 
Metal Slug 6 - Atomiswave port (DC)1 Listopad godz. 23:10  |  Dodane przez : Rolly
Dziś dwie szybkie ale i fenomenalne wiadomości.
Pierwsza to mój projekt, który zbliża już małymi krokami ku końcowi. Tłumaczenie Blue Submarine no.6 Time&Tide jest już fazie finalnych koreket i ostatnich testów! Przygotowałem również wszystkie dialogi audio! Termin wydania łatki do tej fenomenalnej podwodnej przygody to grudzień 2020.
Druga świetna informacja to port i to nie byle jaki! megavolt85 sportował bowiem grę z arcade boardu Atomiswave na konsolę SEGA Dreamcast! Dokładnie. Dobrze czytacie. Metal Slug 6 jest pierwszym tytułem, który zasila bazę perfekcyjnie działających gier z tego automatu. Dziękujemy i czekamy na kolejne "nowe gry" z tej maszyny.


Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 
Blue Submarine no.6 Time & Tide po angielsku (DC)

17 Październik godz. 9:30  |  Dodane przez : Rolly
Spodziewaliście się kiedyś na konsoli SEGA Dreamcast będzie można przeglądać nowoczesne strony internetowe? Ba! Będzie moża uruchomić takie webowe aplikacjie jak Discord? I to z poziomu DC-kowej przegladarki typu DreamPassport? Tak! Dzięki mrneo240, który opacował metodę instalacji linuxowego programu WRP na Raspberry Pi, świat fanów Makarona właśnie po raz kolejny stanął na głowie. Jako, że proces konfiguracji nie należy do prostych - deluxx przygotował dla was obszerną instrukcję dostępną pod linkiem : https://www.dreamcast-talk.com/


Jakby tego było mało, jakiś czas temu na moją skrzynkę e-mail przyszła zapowiedź kolejnych nowych gier na naszego DeCeka. Studio Pixelheart potwierdziło, że wyda jeszcze w tym roku Astro Port Collector! Zestaw w pudełku będzie zawierał aż 4 gry. Gigantic Army, Satazius Next, Wolflame oraz Zangki Warp! Fani shoot'em up koniecznie powinni zajrzeć pod ten link www.pixelheart.eu/produit/astro-port-collector-dreamcast i zgłosić się po preorder. Przewidziano wypuszczenie 2000 sztuk w opakowaniu typu "digipack".


Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?

 
Zagrajmy w.. SEGA GT wer. PAL (DC)
 
Zagrajmy w.. SEGA GT wer. NTSC-U (DC)25 Września godz. 23:30  |  Dodane przez : Rolly
Dziś przygotowałem dla Was test jednego z najbardziej porządanych urządzeń dla konsol SEGA Saturn i Dreamcast - Wingman SD od Brook Accessory! Jak prezentuje się ten nowy adapter? Jakie ma funkcje? Zapraszam do lektury pod ten link.


Do tego zestawu dodam ciekawą informację na temat portu Super Mario 64 na konsolę Dreamcast. mrneo240 dzięki upublicznieniu kodu źródłowego tej gry stworzył działającą odsłonę na naszego DeCe. Prace cały czas trwają, ale już w obecnej fazie wąsaty hydraulik działa całkiem przyzwoicie. Pliki w wersji beta pobierzecie z adresu : https://github.com/mrneo240/sm64-port i https://femto.pw/n9ap.dc


Na koniec informacja o rozpoczynającym się Tokyo Game Show 2020 i transmisji online firmy SEGA - link dla chętnych poniżej oraz o Netlixowym dokumencie pt. High Score. W czwartym odcinku - najlepszym z całej serii, dowiecie się jak na amerykańskim rynku radziła sobie SEGA z konsolą Genesis oraz liźniecie historii Niebieskich. Więcej na https://www.netflix.com/title/81019087

Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 
SEGA x ATLUS TGS 2020
 
Brook Wingman SD (Saturn i Dreamcast)
 Zagrajmy w.. RONDE (Saturn)
 
Zagrajmy w.. Soul Hackers (Saturn)
 
Zagrajmy w.. Arcade Racing Legends Rolling Demo (DC)
9 Września godz. 21:00  |  Dodane przez : Rolly
To juz 21 lat od premiery konsoli SEGA Dreamcast! Jak się okazuje ma ona nadal duże grono wiernych fanów (w tym mnie) i co najważniejsze nadal dostarcza wszystkim godziny świetnej zabawy i nowe gry. Z tej okazji ekipa 12.DB Soft przygotowała wszystkim posiadaczom DeCe nowe demo ze świeżego projektu o tytule Summonig Signals! Plik pobierzecie z oficjalnej strony gry https://summoningsignals.com/


Na dokładkę serwis Crunchyroll potwerdził, że wyprodukuje Shenmue The Animation, na motywach kultowej gry z Makarona. Anime ma wstępnie składać się z 19 epizodów a do projektu zaproszono również samego Yu Suzukiego. Więcej informacji już wkrótce, oraz na stronie : https://www.crunchyroll.com/

20 Sierpnia 2020 godz. 20:00  |  Dodane przez : Rolly x Gumi x Coati
Kochani! Obserwujecie stronę Operacja Panda? Słuchajcie ich fenomenalnych podcastów? Jeśli nie - koniecznie musicie nadrobić to dziś! Kolejny TriggerPodcast to audycja w której tym razem sympatyczna ekipa prowadzących przemaglowała mnie i konsolę SEGA Saturn! Zapraszam do słuchania i obserwowania kanałów Operacji Panda!14 Sierpnia 2020 godz. 23:44  |  Dodane przez : Rolly
Uff jak gorąco! Aż nie chce się odpalać komputera. Mimo to mam dla Was kilka szybkich wiadomości. Dziś grilować będziemy konsolę SEGA Saturn, na którą pojawiły się dwa nowe projekty tłumaczeń z języka japońskiego na angielski. Pierwszy to taktyczny rpg pt. Zanma Chou Ougi - Valhollian, za którego odpowiada rosyjski Meduza Team. Prace postępuj dość szybko, więc kto wie, może już w tym roku otrzymamy pierwszą wersję do testów. Film z gry w akcji - pod tym llinkiem.


Drugim projektem jest translacja Fire Pro Wrestling S : 6Men Scramble autorstwa malenko. Tu przy tłumaczeniu pracuje tylko jedna osoba, więc żadna data wydania łatki nie jest jeszcze podawana. Fani zapasów i serii niech koniecznie zaglądają pod ten link.


Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 
Zagrajmy w.. Virtua Fighter Kids (Saturn)
 Zagrajmy w.. Shin Megami Tensei: Devil Summoner (Saturn)


1 Sierpnia 2020 godz. 20:44  |  Dodane przez : Rolly
Na początek sierpnia oprócz słońca, posiadaczy DeCe czeka kilka miłych niespodzianek. Titan Game Studios, po dłuższej przerwie wypuścili nową wersję Titan IDE, czyli narzędzia do tworzenia gier. Znajmość programowania nie jest wymagana, więc jeśli marzy Wam się własny projekt na Dreamcasta - zaglądającie na stronę https://titangamestudios.com/
Dodatkowo Streeker przygotował nam pełną unikatowych mini-gier i dodatków składankę VMU Archive. Dla fanów makaronowej memorki - tzw. must have! Link do pobrania.


Na koniec witamy nowego programistę, który tworzy to coraz większe cuda na DC. Tym razem Tashi przygotował nam demo pt. DedgeMoBall - w pełnym 3D oraz udostępnił kod źródłowy. Plik znajdziecie pod tym linkiem, a poniżej czeka również film, pokazujący projet w akcji.

Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 DodgeMoBall (DC)

 Titan IDE (DC/PC)
 Zagrajmy w.. Mobile Suit Gundam: Federation vs. Zeon DX - Voice Mod (DC)
 
Zagrajmy w.. Legend Of Heroes (Shiroki Majo) (Saturn)


21 Lipca 2020 godz. 20:44  |  Dodane przez : Rolly
Wakacje trwają w najlepsze. Wyjazdy zostały w pewnym stopniu ograniczone, więc to dobra pora aby zasiąść do gry przy konsolach SEGA Saturn i Dreamcast. A najlepiej z nowym kontrolerem! Tak oto sprytniejsi czytelnicy rozszyfrowali do czego zmierzam. Mam dla Was test nowego pada do DeCe od RetroFighters! Materiał o StrikerDC dostępny jest pod tym linkiem. Czy Warto go kupić? Zapraszam do lektury!
Świetne wieści mam również dla fanów shmupów (i to w wersji muliplayer). Dzięki mojej iniciatywie Comby Laurent zdecydował się upublicznić niewydaną grę na DC pt. XOP aka Dalforce, o której pisałem w poprzednim niusie. Plik CDI pobierzecie z tego odnośnika. Film z gry w akcji czeka poniżej.
A na koniec coś z deweloperki.
Kazade wydał kolejną wersję swojego silnika do tworzenie gier na platformy Dreamcast, Windows, Linux i OSX o nazwie Simulant Engine. Lista zmian i poprawek w wersji Alpha 4 znajduje na stronie projektu : https://simulant.dev/blog/


Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 Zagrajmy w.. XOP - Dalforce (DC)

 Odpalmy Fish Live Amazon na konsoli Dreamcast (DC)
 Zagrajmy w.. Arcana Strikes (Saturn)


29 Czerwca 2020 godz. 22:39  |  Dodane przez : Rolly
Dobrze się odpoczywało ale niestety czas wracać do pracy... Oczywiście nie zapominam o portalu. Zaległe wiadomości czas zacząć. W pierwszej kolejności czas na grę, która jak się okazuje była portowana prawie w całości na Dreamcasta! DalForce - XOP, to dwuwymiarowy shoot-em-up o którym pisaliśmy wieki temu. Ta niezależena produkcja miałabyć wydana przez nieistniejący już redspotgames, a za developement odpowiadał Christopher Emirzian i ToastSoft. Płytę sygnowaną GC Prev.3 posiada Comby Laurent. CL ma w planach upublicznienie tej wersji. Poniżej znajdziecie również wideo z gry w akcji.


Będąc przy DeCe, swój projekt upublicznia również Pip Nayler. After the Fall to darmowy fps oparty na odświeżonym porcie Quake. Strzelanina wygląda zdecydowanie lepiej niż pierwowzór i dostępna jest za darmo na stronie autora : http://pipnayler.com/after_the_fall.htm

After the Fall Dreamcast
Natomiast znany hacker japanese-cake udostępnia wszystkim fanom HeadHuntera patch na odblokowane Debug Menu dla tej gry. Dzięki czemu, Jack dostanie się wszędzie - prawie jak w serii GTA.
Pliki pobierzecie ze strony : https://blog.japanese-cake.io/


Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 XOP - Dalforce (DC)

 Zagrajmy w.. Xeno Crisis (DC)

12 Czerwca 2020 godz. 00:11  |  Dodane przez : Rolly
Wakacje już tuż-tuż. Ba! Mój urlop właśnie startuje. Wiadomości na portalu więc może być ciut mniej. Mimo to, mam dla Was niespodziankę. Pamiętacie pewnie jeszcze świeży Karous Music Mod. A tu mam już dla Was kolejny mój nowy projekt. Dla fanów sieciowej rozwalki w Mobile Suit Gundam: Federation vs. Zeon DX na DeCe przygotowałem Voice Mod do tej gry. Dzięki czemu wszystkie mówione dialogi z języka japońskiego zostały zamienione na angielski! Plik z hackiem, pobierzecie z linku poniżej.
Zachęcam Was również dosubskrypcji mojego kanału na Youtube, na którym pojawia się coraz więcej gameplay'ów z gier na Dreamcasta i Saturna.

   Mobile Suit Gundam: Federation vs. Zeon DX Dreamcast Voice Mode Karous Soundtrack - Dreamcast Music Mod

Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 Zagrajmy w.. Radirgy (DC
)
 Zagrajmy w.. Kururin Pa! (Saturn)

30 Maja 2020 godz. 9:26  |  Dodane przez : Rolly
Bardzo dobre wieści płyną od Shuouma, który potwierdził iż w końcu udało urochomić się japoński (!) serwer do gry Mobile Suit Gundam: Federation vs. Zeon DX dla konsoli Dreamcast! Potyczki wielkich mechów już działają na DreamPi, a autor walczy uzyskaniem jak najbardziej stabilnego połączenia w pełniej prędkości rozgrywki! Premiera sieciowej młócki już wkrótce! Update! Serwer jest już aktywny! Konfiguracja na: https://www.dreamcastlive.net/connection-guide


To nie wszystko. FatalistDC, upublicznił kolejną wersję beta! Tym razem dzięki zbiórce, do fanów trafiają niewydane wyścigi motorowe pt. Test Drive Cycles! Jak się okazuje DeCekowy prototyp zawiera wszystkie trasy (pierwotnie publicznie informowano tylko o jednej), pełną ścieżkę dźwiękową itp. Trawają więc prace nad złożeniem z nich kolejnej i pełnej odsłony gry. Obraz pobierzecie ze strony : gofundme.com/f/test-drive-cycles-for-the-sega-dreamcast


Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 Zagrajmy w.. Baroque (Saturn)
 
Zagrajmy w.. Baku Baku Animal (Saturn)

Archiwum newsów i wiadomości : 
34 >> 33 >> 32 >> 31 >> 30
>> 29 >> 28 >> 27 >> 26 >> 25 >> 24 >> 23 >> 22 >> 21 >> 20 >> 19 >> 18 >> 17 >> 16 >> 15 >> 14 >> 13 >> 12 >> 11 >> 10 >> 9 >> 8 >> 7 >> 6 >> 5 >> 4 >> 3 >> 2 >> 1