SEGA NEWS
3 Maja godz. 8:30  |  Dodane przez : Rolly
Jak już pewnie wiecie od kilku dni, dzięki uprzejmości Comby Laurenta do sieci trafiło demo z nigdy niewydanej gry na konsolę Dreamcast pt. Castlevania Ressurection.
To niesamowita gratka dla fanów serii od Konami i samego DeCeka. Więcej informacji o grze oraz pliki do pobrania znajdziecie na tej stronie. Film z gry czeka równieżna Was na moim kanale. Natomiast pełny soundtrack z przygód Soni, którego autorem jest Mark "Fix" Lindsey dostępny jest pod tym linkiem.


Na dokładkę ponownie Makaron - a dokładnie czas na kolejną translacje. Dzięki pracy zespołu Dereka (ateam) już dziś możecie pobrać tłumaczenie z języka japońskieo na angielski do niesamowiecie grywalnej gry logicznej pt. Sakura Wars Columns 2. Jeśli uwielbiacie tego typu puzzle, zapraszajcie znajomych i pobierajcie łatkę np. z tego adresu. Dziękujemy!


Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
  Castlevania Ressurection E3 1999 Prototype (DC)

20 Kwiecień godz. 18:30  |  Dodane przez : Rolly
W końcu jest w moim domu - zestaw Noctua Premium Fan z zamiennikiem wentylatora do konsoli SEGA Dreamcast. Z tej okazji przygotowałem Wam krótki materiał na temat jego działania i oczywiście wymiany wiatraczka chłodzącego bebechy DeCe. Materiał czeka na Was pod tym linkiem. Zapraszam do lektury.


Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?

  Dreamcast Express VOL.1 Demo Disc Preview & Test (DC)
  The King of Fighters Neowave (DC)


4 Kwiecień godz. 22:00  |  Dodane przez : Rolly
Świąteczne wiadomości zaczynają się bardzo, bardzo interesująco. Zaczynamy od znaleziska CombyLaurenta, który pokazał światu prototyp Castlevania Resurrection na konsolę Dreamcast! Tak jest, beta istnieje i ma aż 5 grywalnych poziomów! Aktualnienie nie wiadomo,czy ta wersja zostanie upubliczniona. W każdym razie poniżej zapraszam Was na wideo-pokaz tego smakowitego kąska.


Kolejną świeżynką jest zapowiedź nowego tłumaczenia Yukawa Moto Senmu no Otakara Sagashi na DeCe, za które odpowiada ArcaneAria i Mr.Nobody. Chętni do pomocy przy projeckie  mogą zaglądać na kanał Discorda: discord.gg/bewGNtm


Kończymy natomiast informacją o nowych grach. Ponownie na Makarona. Będą to dwie części dwuwymiarowego szutera od Visco i Picorinne Soft, którego wyda JoshProd. Zamówienia na Andro Dunos i Andro Dunos 2 można składać pod adresem: https://www.pixelheart.eu/en/shop/


Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 Andro Dunos 2 (DC)
 Castlevania Resurrection (DC)


27 Marca godz. 20:00  |  Dodane przez : Rolly
Scena konsoli SEGA Dreamcast nie śpi. Tak oto mamy kolejny projekt i ponownie jest to to tłumaczenie. Tym razem padło na sieciowego CRPG w stylu Diablo czy Record of Lodoss War. Za translację gry Rune Jade zabrał się pcwzrd13 i zarzeka się, że przygotowanie patcha traktuje poważnie, mimo że na początku był to tylko zwykły tytuł do testów. Trzymamy kciuki. Więcej informacji pod tym linkiem.

Rune Jade Dreamcast English
Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 Xenocider Demo Test (DC)
 Under Defeat (DC)


16 Marca godz. 15:00  |  Dodane przez : Rolly
Atak na Dreamcastowe projekty tłumaczeń trwa nadal. Znów coś nowego? Ba! Wspominaliśmy niedawno o rozpoczęciu prac przez AnimatedAF, a tu okazuje się, że już wydał pierwszą wersję translacji z języka japońskiego do gry Bokomu No Tatsujin. Tytu ten to szalony miks prac na zlecenie i mini gier. Obraz GDI i CDI czeka na Was pod tym linkiem.

Bokomu no Tatsujin English Dreamcast
Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 
Aonorokugo: Antarctica Bleem Test (DC)


11 Marca godz. 21:40  |  Dodane przez : Rolly
Ekipa Retro Sumus zdecydowała się na prośbę graczy udostępnić tańszą cyfrową odsłonę swojego najnowszego szuterka Xenocider. Obie wersje Digital (15€) i Deluxe (20€) będzie można odpalić na ODE typu GDEMU lub MODE. Przy okazji twórcy przygotowali również nowe demo z gry - dla niezdecydowanych. Ściągniecie je z tego oto linku. Dziękujemy!
Posiadacze Saturna natomiast mogą juz dziś pobrać nowe tłumaczenie na język angielski do strzelanki Cotton 2! Patch ściągniecie ze strony : https://segaxtreme.net/resources/cotton-2-english-patch.84/
 
Xenocider Dreamcast Digital ODE
Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 
Xenocider Demo (DC)


6 Marca godz. 10:40  |  Dodane przez : Rolly
Kolejne nowe tłumaczenie z języka japońskiego na angielski zmierza na konsolę Dreamcast! Cieszę się, że temat translacji mocno ruszył do przodu po premierze "Niebieskiej Szóstki". Tym razem będzie to AnimatedAF i gra Bokumo No Tatsujin. Więcej informacji o projekcie  znajdziecie pod tym linkiem : https://www.twitch.tv/videos/932154865


Będąc przy DeCe warto wspomnieć o świeżutkim demo gry Gigantic Army, które udostępnił JoshProd. Jak prezentuje się ten port z PC? Czy warto będzie go kupić? Koniecznie obejrzyjcie mój film z testu tej gry i zostawicie swoj komentarz.
PS. Nie zapomnijcie również o naszych grających kobietach - 8 marca to ich święto.

Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 Demolish Fist  (DC)
 Gigantic Army Demo (DC)


27 Luty godz. 8:40  |  Dodane przez : Rolly
To juz jedna z ostatnich porcji portów z arkejdów Atomiswave na konsolę SEGA Dreamcast. Megavolt85 udostępnił nam 4 pozycje. Dwie to rodzinne gry zręcznościowe pt. Wai Wai Drive i Block Pong Pong oraz strzelanki na pistolet dla miłośników polowań tj. Extreme Hunting i Extreme Hunting 2: Tournament Edition. Gry jak zawsze pobierzecie na forum DC-Talk.
Z cyklu ciekawostek. Ekipa Brook potwierdza, że prace nad wsparciem obsługi myszki dla konsol SEGA Saturn i Dreamcast w adapterze Wingman SD ruszą po wakacjach tego roku. Niestety, masa innych produkowanych adapterów i ich aktualizacji również wymaga poświęcenia czasu zespołu.


Atomiswave Dreamcast Port
Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 Guilty Gears X ver.1.5  (DC)
 Fast Striker 1.5 (DC)


16 Luty godz. 20:40  |  Dodane przez : Rolly
Nowy tytuł na konsolę SEGA Dreamcast i to mega grywalnym poziomie? O tak! Będzie dużo pisania na klawiaturze, bullet hell, rzeź demonów i świetny soudtrack. To wszystko w jednej grze pt. THE TEXTORCIST: THE STORY OF RAY BIBBIA. Za grę będą odpowiadają studia Morbidware, HeadupGames, Mega Cat Studios a wydawcą DeCekowej wersji będzie Headup/GameFairy. Zamówienia już wkrótce będzie można składać na stronie : gamefairy.io/product/textorcist-dreamcast-limited-to-666


10 Luty godz. 17:30  |  Dodane przez : Rolly
Megavolt85 to niewątpliwie cudotworca jeśli chodzi o Dreamcastową scenę. Tym razem również zdominował dzisiejsze wiadomości. Po pierwsze wykonał port kolejnej gry z Atomiswave na DeCe pt. Animal Basket. To rodzinna gra logiczno-zręcznościowa, do której dodał również tryb serwisowy. Tytuł działa idealnie, również w trybie dla 2 graczy  Po drugie zhackował wyścigi Maximum Speed, tak aby lokalne połączenie 2 automatów AW działało również na DC! Do tej czynności aktualnie wystarczy kabel VS Link, którym łączymy dwie konsole i dwa TV!

Animal Basket SEGA Dreamcast Atomiswave
Jak się okazuje ruszyło się również w świecie Dreamcastowych tłumaczeń. Kilka dni temu ateam zapowiedział rozpoczęcie prac nad translacją Hanagumi Taisen Columns 2 a VincentNL wystartował z projektem Rent a Hero no.1! Trzymam kciuki. Więcej informacji pod tym linkiem.

Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 Force Five  (DC)
 JRA PAT for Dreamcast (DC)


31 Stycznia godz. 12:30  |  Dodane przez : Rolly & derplayer
Stało się! Megavolt85 po raz kolejny zaskoczył wszystkich fanów konsoli SEGA Dreamcast! Dzięki jego pracy światło dzienne ujrzały porty nigdy niewydanych bijatyk 3D z automatu Atomiswave pt. KenJu i Force Five. Gry działają idealnie i co ważne, megavolt użył tu narzędzi, które pierwotnie służyły do romów z Naomi. Dziękujemy! Po pliki zaglądajcie na forum DC-Talk.


Mam też jeszcze jedną wiadomość z polskim akcentem. Nasz rodak ukrywający się pod pseudonimem derplayer wystartował kilka dni temu z projektem translacji z języka japońskiego na angielski, świetnego symualtora czołgów osadzonego w realiach II Wojny Świtatowej pt. Panzer Front na Dreamcasta. Autor chce wykorzystać pliki wersji z konsoli PSX, zbliżone strukturą dialogową. Poniżej znajdziecie pierwsze wideo z projektu w akcji. Strona poświęcona translacji jest w budowie, ale postępy możecie śledzić również pod tym linkiem.


Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 KenJu  (DC)
 
Panzer Front Test (DC)


28 Stycznia godz. 17:30  |  Dodane przez : Rolly
Mam dobrą wiadomość dla wszystkich posiadaczy adaptera Wingman SD dla konsol SEGA Saturn i Dreamcast. Nowy firmware od Brook Accessory już oficjalnie wylądował na stronie : https://www.brookaccessory.com/download/Dreamcast/
Jakie czekają nas zmiany? Oprócz wspomnianego już sparcia dla klawiatur USB czy kopiowania zawartości kart pamięci/VMU dodano również wsparcie dla kontrolerów PS5 Dual Sense, Xbox Series oraz SEGA Astro Mini. Dziękujemy!

Xenocider Dreamcast Retro Sumus
Koniecznie również muszę wspomnieć o pierwszej nowej grze w roku 2021 na Drimka. Xenocider to trójwymiarowy szuter, który właśnie wylądował w domach graczy. Retro Sumus mocno ogranicznył ilość kopii, więc ostatnie zamówienia możecie (pozostały ostatnie sztuki!) dokonać na stronie producentów pod adresem : https://retrosumus.com/  Gratulacje! Przypomnę tylko, że prace na grą trwały prawie 7 lat...
Na dokładkę, także dziś uruchomiłem podstronę dla projektu tłumaczenia na język angielski gry RUN=DIM as Black Soul na DeCe. Po aktualizacje zaglądajcie pod adres : www.sega.c0.pl/faqs/rundim_as_blacksoul_english_translation_dreamcast.html  i nie zapominajcie o wspraciu projektu.


Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 Xenocider Trailer  (DC)
 
Vermilion Desert Guide Book Test (DC)


20 Stycznia godz. 9:30  |  Dodane przez : Rolly
Na naszym forum zwróciliście uwagę, że na portalu nie napisałem nic o swoim projekcie. Czasem po prostu szybciej mi jest napisać kilka zdań na społecznościówkach, które docierają do ludzi spoza Polski. Dziś nadrabiam zalgłości. Rusza projekt kolejnego tłumaczenia z języka japońskiego! Po raz kolejny na Dreamcasta. Tym razem padło na strategię turową pt. RUN=DIM as Black Soul od Idea Factory. Będą mechy, będzie multum kustomizacji i oczywiście trudne misje. Projekt aktualnie to faza zbiórki finansowej na Paypal, od której użależniamy tempo prac.

Obrazek
Będąc w temacie translacji warto wspomnieć o łatce autorswa ateam, również dla DeCe. Neon Genesis Evangelion - Typing Project E, to zręcznościowa gra wymagająca klawiatury. Po podłączeniu adaptera Brook Wingman SD okazało, się że patch mimo iż oznaczony wer.1.0 nie ma przetłumaczonych dwóch największych rozdziałów + bonus. A szkoda! Pliki do pobrania : patch, obraz GDI, obraz .CDI.

Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 RUN=DIM As Black Soul  (DC)
 
SEGA Clay Challenge (DC/Atomiswave)


7 Stycznia godz. 19:30  |  Dodane przez : Rolly
Witajcie w roku 2021! To ju ż kolejny rok z naszym portalem. Lata lecą jak szalone, ale jesteśmy cały czas z Wami i konsolami SEGA Saturn i Dreamcast.
Co na nas czeka? Śpieszę z wiadomościami. W pierwszej kolejności zapraszam do pobrania nowej wersji (1.5) aplikacji GDMenu Theme Manager od Razor X dla DC. Dzięki mojemu wsparciu autor dodał do niej język polski, oraz masę innych przydatnych funkcji, dzięki którym spersonalizujecie ekran startowy do GDEMU. W paczce znajdziecie również sporo gotowych szablonów (w tym mój). A jeśli potrzebujecie wsparcia - zaglądajcie pod ten link.

GDEMU Dreamcast
Druga ciekawostka, również powiązna jest z DeCe, bo jak się okazuje - Dreamcastowa scena to my. japanese-cake to kolejna osoba, która zawsze chętni mi pomaga. Tym razem poprosiłem JC o wsparcie przy odblokowaniu trybu VGA w japońskim thrillerze "es" - i jak się okazało, gra zaciekawiła go tak bardzo, że łatka jest już dostępna. Aktualnie nieoficjalnie - tylko u nas! Plik pobierzecie z tego linku a recenzję tej fenomenalnej gry znajdziecie w tym odnośniku.

es_dreamcast
Co gramy na kanale Youtube SEGA-SKY.TV?
 Battle Crust (DC)
 
Dolphin Blue (DC/Atomiswave)
Archiwum newsów i wiadomości : 
34 >> 33 >> 32 >> 31 >> 30
>> 29 >> 28 >> 27 >> 26 >> 25 >> 24 >> 23 >> 22 >> 21 >> 20 >> 19 >> 18 >> 17 >> 16 >> 15 >> 14 >> 13 >> 12 >> 11 >> 10 >> 9 >> 8 >> 7 >> 6 >> 5 >> 4 >> 3 >> 2 >> 1